Eskalacja konfliktu na Ukrainie

Konflikt na Ukrainie trwa: Wojska ukraińskie prowadzą zacieśnioną kontrofensywę, osiągając granicę obwodu ługańskiego. Pomoc ze strony USA. UE popupiera negocjacje z Ukrainą i Mołdawią.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Eskalacja konfliktu na Ukrainie: Siły ukraińskie przełamują rosyjskie linie obronne
Biden ostrzegł, by “nie dać Putinowi prezentu na Boże Narodzenie” i wezwał Kongres do zatwierdzenia środków na pomoc Ukrainie.

Ukraińskie siły zbierają coraz więcej sukcesów przeciwko sile rosyjskiej. Biden wzywa Kongres do wprowadzenia środków pomocowych dla Ukrainy
Ukraińska armia prowadzi kontrofensywę na kilku kierunkach frontu. Wojsko doszło do granicy z obwodem ługańskim, trwa też natarcie na południu. Ukraińskie oddziały przełamały rosyjskie pozycje nad Dnieprem na północny wschód od Chersonia. Ukraińska obrona powietrzna zestrzeliła w ciągu nocy 30 z 31 dronów Shahed1.
Władze okupacyjne na Krymie ogłosiły alarm przeciwlotniczy i wstrzymały ruch na moście łączącym Krym z Rosją. W Sewastopolu słychać było eksplozje. Według Kremla miejscowa obrona przeciwlotnicza miała zestrzelić osiem ukraińskich rakiet

Biden ostrzega przed ustępstwami Putinowi. Prezydent Joe Biden spotkał się z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zełenskim, zapewniając mu o stałym wsparciu. Biden wyraził stanowczy sprzeciw wobec dalszych ustępstw wobec Rosji, wzywając Kongres do zatwierdzenia środków pomocowych dla Ukrainy. Jego ostrzeżenie o „niepodarowaniu prezentu Putinowi na Boże Narodzenie” podkreśla zdecydowane stanowisko USA wobec trwającego konfliktu.

Negocjacje z Ukrainą i Mołdawią na horyzoncie

Liderzy państw UE podjęli decyzję o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią, wzmocnionych wsparciem finansowym. Mimo sprzeciwu Węgier, negocjacje zostały podjęte, co stanowi wyraz solidarności z Ukrainą. Przyznane półtora miliarda euro wsparcia ma wspomóc Ukrainę w czasie trwającego konfliktu.

Konflikt na Ukrainie wciąż ewoluuje, a działania Ukrainy i wsparcie międzynarodowe odgrywają kluczową rolę w walce o suwerenność i stabilność regionu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia