Tik Tok wzorem Youtube ma program monetyzacji dla twórców

TikTok odchodzi od krótkich filmów i tworzy program monetyzacji dla twórców. Ma na celu dostarczenie bardziej informacyjnych i angażujących historii oraz szczegółowych informacji ale i wciągającej ścieżki dźwiękowej.

236

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

program monetyzacji dla twórców - na zdjęciu smartfon z logo tik toka
program monetyzacji dla twórców

TikTok odchodzi od swoich korzeni krótkich filmów i teraz zachęca użytkowników do tworzenia i konsumpcji dłuższych filmów. Jest to znacząca zmiana dla platformy, która zbudowała swoją popularność na sukcesie krótkich, chwytliwych filmów. Czy chcą przejąć twórców publikujących na Youtube? program monetyzacji dla twórców tik toka

Oto kilka powodów, dla których TikTok wprowadza tę zmianę:

  • Dłuższe filmy mogą być bardziej angażujące i informacyjne. Mogą opowiadać bardziej złożone historie, dostarczać bardziej szczegółowych informacji i oferować bardziej wciągającą ścieżkę dźwiękową dla widzów.
  • Dłuższe filmy mogą być bardziej opłacalne dla twórców. Nowy program monetyzacji TikTok, „Creativity Program Beta”, płaci tylko twórcom, którzy tworzą filmy dłuższe niż minutę.
  • Dłuższe filmy są bardziej prawdopodobne, że zostaną udostępnione i obejrzane przez innych użytkowników. Może to pomóc twórcom zwiększyć swoją widownię i dotrzeć do nowych widzów.

Jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, czy zmiana TikTok na dłuższe filmy będzie udana. Jednak jest to znak gotowości platformy do eksperymentów i innowacji.

Możliwe jest, że TikTok podejmuje tę zmianę, aby dotrzeć do szerszej publiczności. Dłuższe filmy mogą być bardziej atrakcyjne dla widzów, którzy szukają bardziej złożonego i informacyjnego contentu. Mogą również pomóc TikTokowi konkurować z innymi platformami społecznościowymi, takimi jak YouTube i Instagram, które oferują dłuższe formaty wideo.

Krótka historia Tik-Toka

TikTok to aplikacja społecznościowa do udostępniania i oglądania krótkich filmów wideo. Została stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance i została wydana w 2016 roku. Początkowo była znana jako Douyin w Chinach i Musical.ly na innych rynkach. W 2018 roku ByteDance połączyło dwie aplikacje w jedną, tworząc TikTok. TikTok szybko zyskał popularność, zwłaszcza wśród młodych ludzi. W 2020 roku aplikacja została pobrana ponad 2 miliardy razy. Był to jeden z najpopularniejszych pobieranych aplikacji w tym roku.

Popularność TikToka można przypisać kilku czynnikom. Po pierwsze, aplikacja jest łatwa w użyciu. Użytkownicy mogą nagrywać filmy wideo za pomocą kamery swojego telefonu komórkowego i dodawać do nich muzykę, filtry i efekty. Po drugie, TikTok oferuje szeroki wybór treści. Użytkownicy mogą znaleźć filmy na każdy temat, od komedii po edukację. Po trzecie, TikTok jest bardzo angażujący. Użytkownicy otrzymują ciągłe rekomendacje nowych filmów, co sprawia, że ​​chcą spędzać więcej czasu na aplikacji.

Nie wszyscy są przekonani o czystych intencjach twórcy aplikacji Tik-Tok

Popularność TikToka wywołała pewne kontrowersje. Niektórzy ludzie obawiają się, że aplikacja może być szkodliwa dla dzieci i młodzieży. TikTok został oskarżony o promowanie niewłaściwych treści, takich jak mowa nienawiści i przemoc. Aplikacja została również oskarżona o nadmierne zbieranie danych o użytkownikach.

Mimo kontrowersji TikTok pozostaje jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie. Aplikacja jest nadal w fazie rozwoju i nie wiadomo, jak będzie wyglądać w przyszłości. Jednak jest jasne, że TikTok odegra znaczącą rolę w przyszłym kształcie mediów społecznościowych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia