podwyżki w MON zapowiedział min. Władysław Kosiniak-Kamysz

Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział podwyżki wynagrodzeń od 1 stycznia 2024 roku dla pracowników cywilnych i żołnierzy. Podwyżki będą wynosić aż 20% i docenią ich pracę.

261

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska w obliczu powrotu ukraińskich poborowych
Polska w obliczu powrotu ukraińskich poborowych

Wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że od 1 stycznia 2024 roku żołnierze i pracownicy cywilni w resorcie obrony narodowej otrzymają podwyżki wynagrodzeń. Podwyżki będą wynosić 20% i obejmą wszystkich pracowników, bez względu na stanowisko czy stopień. Podwyżki mają być docenieniem służby i pracy żołnierzy i pracowników cywilnych w resorcie obrony narodowej. Mają również pomóc w zachowaniu konkurencyjności płac w tym sektorze.

30-procentowe podwyżki dla pracowników wojskowych szkół i uczelni

Podwyżki zostaną sfinansowane ze środków budżetu państwa. Podwyżki zostaną wprowadzone od 1 stycznia 2024 roku.

Podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy i pracowników cywilnych w resorcie obrony narodowej są ważne z kilku powodów.

Po pierwsze, są one docenieniem ich służby i pracy. Żołnierze i pracownicy cywilni pełnią ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa Polski. Ich służba jest często niebezpieczna i wymagająca, dlatego ważne jest, aby byli dobrze wynagradzani.

Po drugie, podwyżki mają pomóc w zachowaniu konkurencyjności płac w tym sektorze. W ostatnich latach wynagrodzenia w wielu sektorach gospodarki wzrosły. Jeśli wynagrodzenia w resorcie obrony narodowej nie byłyby podnoszone, mogłoby to doprowadzić do odpływu pracowników z tego sektora.

Po trzecie, podwyżki mogą pomóc w poprawie morale żołnierzy i pracowników cywilnych. Dobrze wynagradzani pracownicy są bardziej zadowoleni ze swojej pracy i bardziej zaangażowani w swoją misję. To może mieć pozytywny wpływ na efektywność ich pracy.

Dlaczego podwyżki obejmą też cywilnych pracowników MON i wykładowców?

Szczególnie ważne są podwyżki dla pracowników wojskowych szkół i uczelni. To oni przygotowują kadrę dla Sił Zbrojnych RP. Dobrze wynagradzani pracownicy wojskowych szkół i uczelni będą bardziej skłonni do pracy w tym sektorze, co może mieć pozytywny wpływ na jakość szkolenia żołnierzy.

Ogólnie rzecz biorąc, podwyżki wynagrodzeń dla żołnierzy i pracowników cywilnych w resorcie obrony narodowej są krokiem w dobrym kierunku. Mogą one przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa Polski, zwiększenia konkurencyjności płac w tym sektorze i poprawy morale żołnierzy i pracowników cywilnych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia