Pogoda we Wtorek 19 grudnia 2023

Dynamiczna pogoda nas nie opuszcza, dzisiaj ciąg dalszy silnych powiewów wiatru.

271

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pogoda we Wtorek 19 grudnia - biała mapka Polski z naniesionymi symbolami i wartościami temperatur. w tle niebo pokryte ciemnymi chmurami
Zmienna aura nadal nas nie opuszcza.

Poniedziałek, 19 grudnia 2023 roku, nie zapowiada się zbyt słonecznie. W większości kraju niebo będzie pokryte chmurami, a miejscami spadnie deszcz lub mżawka. Temperatura nie przekroczy 12 stopni Celsjusza, a wiatr będzie silny i zimny. Pogoda we Wtorek 19 grudnia

Pogoda na dziś – północ i północny wschód

Jeśli mieszkasz na północy lub północnym wschodzie Polski, musisz liczyć się z opadami deszczu lub mżawki. W Gdańsku, Sopocie i Gdyni może spaść nawet 5 litrów wody na metr kwadratowy. Niebo będzie szare i ponure, a temperatura nie przekroczy 9 stopni Celsjusza. Dodatkowo, powieje silny wiatr zachodni, który może osiągnąć prędkość do 80 km/h. Lepiej ubierz się ciepło i zabezpiecz przed wiatrem.

W Warszawie i na Podlasiu sytuacja będzie podobna, choć opady będą mniejsze. Termometry wskażą maksymalnie 8 stopni Celsjusza, a wiatr będzie umiarkowany i dość silny. Ciśnienie będzie spadać, co może wpłynąć negatywnie na samopoczucie. Możesz odczuwać bóle głowy, zmęczenie lub drażliwość.

Pogoda na dziś – centrum i zachód

W centrum i na zachodzie kraju pogoda będzie nieco lepsza, choć nadal nie należy spodziewać się słońca. Zachmurzenie będzie duże, ale z przejaśnieniami. W Poznaniu i Wrocławiu temperatura wzrośnie do 9 i 11 stopni Celsjusza, a wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie będzie stabilne lub spadać, co może wpływać na komfort życia.

Pogoda na dziś – południe

Na południu Polski pogoda będzie najprzyjemniejsza. W Krakowie i w Małopolsce temperatura osiągnie nawet 12 stopni Celsjusza, a zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami. Wiatr będzie zachodni, umiarkowany i dość silny. Ciśnienie będzie spadać, co może być odczuwalne dla osób wrażliwych na zmiany pogody.

Pogoda we Wtorek 19 grudnia w największych miastach

  • Kraków: dziś będzie pochmurno i chłodno, ale nie spodziewaj się deszczu. Temperatura będzie się wahać między 5 a 11 st. C, a wiatr będzie wiał z zachodu z prędkością około 30 km/h. Ciśnienie będzie niskie i spadnie do 1002 hPa w południe, co może wpływać na samopoczucie niektórych osób. Ubierz się ciepło i weź parasol na wszelki wypadek.
  • Poznań: pogoda będzie podobna do tej w Krakowie, z dużym zachmurzeniem i niską temperaturą. Jednak w Poznaniu będzie trochę jaśniej i cieplej, a ciśnienie będzie stabilne na poziomie 1016 hPa. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z zachodu z prędkością około 35 km/h. Nie zapomnij o ciepłej kurtce i szaliku.
  • Warszawa: stolica będzie miała najgorszą pogodę spośród pięciu największych miast, z dużym zachmurzeniem i możliwymi opadami deszczu lub mżawki. Temperatura będzie niska, od 4 do 8 st. C, a wiatr będzie silny, wiejący z zachodu z prędkością około 40 km/h. Ciśnienie będzie spadać i osiągnie 1010 hPa w południe, co może powodować bóle głowy i zmęczenie. Zabierz ze sobą parasol i płaszcz przeciwdeszczowy.
  • Wrocław: tutaj będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura będzie umiarkowana, od 6 do 11 st. C, a wiatr będzie umiarkowany i dość silny, wiejący z zachodu z prędkością około 30 km/h. Ciśnienie będzie spadać i osiągnie 1013 hPa w południe, co może mieć wpływ na nastrój i koncentrację. Załóż coś ciepłego i kolorowego.
  • Trójmiasto: będzie miało najcieplejszą pogodę spośród pięciu miast, ale także najbardziej deszczową. Zachmurzenie będzie duże i będą występować okresowe opady deszczu lub mżawki. Temperatura będzie się wahać między 7 a 9 st. C, a wiatr będzie bardzo silny, wiejący z zachodu z prędkością około 50 km/h, a w porywach do 80 km/h. Ciśnienie będzie stabilne na poziomie 1020 hPa. Zalecam zabrać ze sobą parasol, kurtkę wiatrówkę i czapkę.

Warunki biometeo

Wilgotność powietrza będzie wysoka, sięgając 80-90%. Najwyższa będzie w północnej części kraju, gdzie wystąpią opady. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne dla większości ludzi. Możesz odczuwać pogorszenie nastroju, obniżenie koncentracji, bóle stawów lub mięśni. Zalecamy picie dużo wody, spożywanie lekkich posiłków i unikanie stresu.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia