Ekologiczny transport naszych armatohaubic 155mm z Korei do Polski

Polskie wojsko odebrało kolejną partię 18 armatohaubic z Korei w ekologiczny sposób. Szybki transport został zrealizowany 90-metrowym statkiem Baikal Fin, zbudowanym przez chińską stocznię holenderskiej grupy Damen. Przekonaj się jak ekologiczny transport armatohaubic 155mm jest ważny dla środowiska!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

na zdjęciu ekologiczny transport armatohaubic 155mm
na zdjęciu ekologiczny transport armatohaubic 155mm

W niedzielę rano, do portu Gdynia dotarła kolejna partia, tym razem 18, armatohaubic wyprodukowanych w Korei dla polskiej armii. Transport został zrealizowany niedużym, zaledwie 90-metrowym statkiem Baikal Fin. Statek ten jest wielozadaniowym drobnicowcem należącym do niemieckiego armatora Blue Fin Shipping GmbH & Co KG i zarządzanym komercyjnie przez Baltic Shipping Company A/S z Danii. Został zbudowany przez chińską stocznię holenderskiej grupy Damen. Dlaczego tak ważny jest ekologiczny transport armatohaubic 155mm?

Transport morski również staje się coraz bardziej ekologiczny

Ten typ statku jest znany z jakości wykonania, udanego, przemyślanego projektu, elastyczności w załadunku i niezawodności w eksploatacji. Damen nieustannie ulepsza konstrukcję swojego najlepiej sprzedającego się modelu frachtowca – CF 3850. Ostatnia optymalizacja stanowi duży krok naprzód, koncentrując się na obniżeniu emisji i zmniejszeniu zużycia paliwa.

Zostało to osiągnięte poprzez optymalizację kształtu kadłuba i wprowadzenie nowych rozwiązań w zakresie efektywności wykorzystania energii na pokładzie.Specyfikacja projektu została dostosowana do najnowszych standardów w odniesieniu do przepisów regulujących oczyszczanie wód balastowych, emisji tlenków azotu (standard NOx Tier III) i innych ostatnio wprowadzonych wymogów eksploatacyjnych.

Armatohaubice 155mm dla potrzeb modernizacji naszej armii

Ładunek statku Baikal Fin składał się z 18 armatohaubic K9PL wyprodukowanych przez koreański koncern zbrojeniowy Hanwha Aerospace. Armatohaubice te są przeznaczone dla polskiej armii i mają zostać wykorzystane w procesie modernizacji polskiej artylerii. Armatohaubica K9PL jest 155-milimetrową armatohaubicą samobieżną na podwoziu gąsienicowym. Posiada zasięg ognia do 40 kilometrów i może strzelać szerokim spektrum amunicji, w tym pociskami precyzyjnymi.

Armatohaubice K9PL mają zostać wykorzystane do wzmocnienia potencjału bojowego polskiej artylerii. Będą one wykorzystywane do wsparcia piechoty i innych rodzajów wojsk w walce na dalekim dystansie. K9PL 155mm są uważane za jedne z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych armatohaubic na świecie. Ich zakup przez Polskę jest elementem modernizacji polskiej armii i ma na celu wzmocnienie jej zdolności obronnych. Ekologiczny transport armatohaubic 155mm to dodatkowy wymiar dbałości armii o środowisko.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia