Władysław Kosiniak-Kamysz vs Antoni Macierewicz, konflikt w MON

Konflikt w MON - Szef podkomisji MON ds. wypadku lotniczego samolotu Tu-154 nie uznaje decyzji ministra. Co stoi za postawą Antoniego Macierewicza? Sprawdź, jakie ustalenia poczyniła podkomisja.

259

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Antoni Macierewicz - konflikt w MON
Antoni Macierewicz - konflikt w MON

W poniedziałek 18 grudnia 2023 roku zakończyła działalność Podkomisja MON ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Decyzję o likwidacji podkomisji podjął 15 grudnia 2023 roku minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister Kosiniak-Kamysz uzasadnił swoją decyzję tym, że podkomisja Macierewicza nie przyczyniła się do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, a wręcz przeciwnie, rozbudowała teorie spiskowe i dezinformację. Konflikt w MON eskaluje.

Opór Antoniego Macierewicza konflikt w MON i jego przyczyny

Antoni Macierewicz, szef podkomisji, nie zamierza się podporządkować decyzji ministra Kosiniaka-Kamysza. Na konferencji prasowej nazwał ją „bezprawną” i „zdradą narodową”. Zapowiedział, że złoży wniosek do prokuratury o zbadanie legalności decyzji ministra. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego Antoni Macierewicz nie zamierza się podporządkować decyzji ministra Kosiniaka-Kamysza, można szukać w kilku aspektach.

Po pierwsze, Macierewicz jest przekonany, że podkomisja, którą kierował, dokonała prawidłowych ustaleń dotyczących przyczyn katastrofy smoleńskiej. Według niego, decyzja ministra Kosiniaka-Kamysza jest próbą ukrycia prawdy o katastrofie. Po drugie, Macierewicz jest politykiem, który znany jest ze swojego twardego stanowiska i nieustępliwości. Nie jest zaskoczeniem, że nie zamierza się podporządkować decyzji, z którą się nie zgadza.

Po trzecie, likwidacja podkomisji Macierewicza może być odbierana jako polityczne rozliczenie z poprzednim rządem Prawa i Sprawiedliwości. Macierewicz był wicepremierem i ministrem obrony narodowej w rządzie PiS w latach 2015-2018.

Konsekwencje decyzji ministra Kosiniaka-Kamysza

Decyzja ministra Kosiniaka-Kamysza o likwidacji podkomisji Macierewicza może mieć poważne konsekwencje. Może doprowadzić do dalszego polaryzowania opinii publicznej w sprawie katastrofy smoleńskiej. Może również utrudnić wyjaśnienie przyczyn katastrofy.

Niewykluczone, że decyzja ministra Kosiniaka-Kamysza będzie przedmiotem dalszych sporów politycznych. Niektórzy twierdzą że prace podkomisji smoleńskiej powinny być kontynuowane w obliczu zachowań Rosji wobec Polski. Konflikt w MON, kontynuacja?

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia