Warszawski kościół bez szefa – Nycz rezygnuje.

Kardynał Nycz zrezygnował, Warszawski Kościół bez pasterza. Czy następca sprosta wyzwaniom i odbuduje wiarę?

255

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kardynał Nycz
Kardynał Nycz

W sobotę, 23 grudnia 2023 roku, podczas spotkania opłatkowego z duchowieństwem archidiecezji warszawskiej, kard. Nycz poinformował, że złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przyjęcie rezygnacji z urzędu arcybiskupa warszawskiego. Tak więc warszawski kościół bez szefa – Nycz rezygnuje.

Decyzja kardynała Nycza jest związana z jego wiekiem. Dobiega on 75. urodzin, które przypadają w lutym 2025 roku. Jednakże, aby umożliwić papieżowi wybór nowego metropolity warszawskiego, złożył swoją rezygnację już teraz.

Kardynał Nycz poprowadzi w niedzielę pasterkę w Parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie.

Warszawski kościół bez szefa – Nycz rezygnuje – kim był.

Kardynał Nycz urodził się 1 lutego 1950 roku w Starej Wsi koło Oświęcimia. Święcenia kapłańskie przyjął w 1976 roku. W 1999 roku został biskupem pomocniczym warszawskim, a w 2002 roku – arcybiskupem metropolitą warszawskim.

W czasie swojej posługi kardynał Nycz był świadkiem wielu ważnych wydarzeń w życiu Polski i Kościoła. Był obecny podczas pielgrzymek papieża Jana Pawła II do Polski, a także podczas wizyty papieża Franciszka w 2016 roku. Nycz angażował się też mocno zaangażowany w życie społeczne Polski. Był zwolennikiem dialogu między religiami i kulturami, a także angażował się w pomoc osobom potrzebującym.

Rezygnacja kardynała Nycza jest dużym wydarzeniem w życiu Kościoła w Polsce. Był jedną z najważniejszych postaci polskiego Kościoła, dlatego jego odejście będzie odczuwalne przez wielu wiernych.

Nowego metropolitę poznamy w najbliższych miesiącach.

W swoim wystąpieniu do duchowieństwa kardynał powiedział, że rezygnacja z urzędu metropolity warszawskiego jest dla niego trudną decyzją, ale jest przekonany, że to najlepszy czas, aby zakończyć swoją posługę.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia