Dziś posiedzenie rządu: Fundusz Kościelny i TVP w tle.

Czy prezydenckie veto będzie piaskiem rzuconym w tryby wchodzącego na wysokie obroty rządu Donalda Tuska? Dziś posiedzenie Rady Ministrów.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

posiedzenie rządu
ocena rządu po kwartale dobrej zmiany

Dziś – 27 grudnia 2023 r., rząd Donalda Tuska ma się zająć dwoma ważnymi tematami: Funduszem Kościelnym oraz przeniesieniem pieniędzy z TVP na onkologię dziecięcą. W kontekście weta Andrzeja Dudy do ustawy okołobudżetowej, temat pieniędzy i Telewizji Polskiej wydaje się kluczowa. Prezydent uznał w sobotę, że nie podpisze ustawy okołobudżetowej, co oznacza, że nie zgodzi się na przekazanie mediom publicznym 3 miliardów złotych w sytuacji, gdy Prawo i Sprawiedliwość traci nad nimi kontrolę. Reasumując: dziś posiedzenie rządu: Fundusz Kościelny i TVP w tle.

Dziś posiedzenie rządu: Fundusz Kościelny i TVP w tle.

Fundusz Kościelny to specjalny fundusz, który utworzono w 1950 r. z przeznaczeniem na potrzeby Kościoła katolickiego w Polsce. Trafiają do niego środki z budżetu państwa. W 2023 roku było to 213 mln zł. Od dawna w Polsce trwa dyskusja o zasadności finansowania Kościoła z budżetu państwa. Wielu Polaków uważa ponadto, że finansowanie Kościoła powinno odbywać się wyłącznie z prywatnych środków, a nie z pieniędzy podatników. Rząd Koalicji 15 października może podjąć decyzję o zmianie zasad funkcjonowania Funduszu Kościelnego. Możliwe jest, że rząd zdecyduje się na zasilanie funduszu z innych źródeł. Jakich? tego nie wiemy, ale można spodziewać się również nieszablonowych rozwiązań.

Posiedzenie rządu: w tle Fundusz kościelny
Posiedzenie rządu: w tle Fundusz kościelny

Przeniesienie pieniędzy z TVP na onkologię dziecięcą.

W kontekście weta Andrzeja Dudy do ustawy okołobudżetowej, temat pieniędzy i Telewizji Polskiej to kluczowy punkt programu posiedzenia rządu. Prezydent uznał w sobotę, że nie podpisze ustawy okołobudżetowej. Oznacza to, że nie zgodzi się na przekazanie mediom publicznym 3 miliardów złotych w sytuacji, gdy Prawo i Sprawiedliwość traci nad nimi kontrolę.

W związku z tym, rząd Donalda Tuska może podjąć decyzję o przesunięciu tych pieniędzy z TVP na onkologię dziecięcą. Jest to rozwiązanie, którego propozycja spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. W mediach społecznościowych pojawiły się głosy poparcia dla tej propozycji. Ostateczne decyzje w tych sprawach podejmie rząd

Bez względu na to, jakie będą decyzje rządu Donalda Tuska, ważne jest, aby podjął on działania, które będą służyć dobru Polski i jej obywateli. Że tak będzie przekonuje Premier RP.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia