Tajemnicze spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Czy KRRiT powraca do decydowania o mediach publicznych?

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z członkami KRRiT odbędzie się jutro w Pałacu Prezydenckim.

227

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent zaprosił do siebie członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jak mówi jej szef Maciej Świrski – to on poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o rozmowę, bo jak przekonuje wymaga tego obecna sytuacja mediów publicznych.

KRRiT- spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Czy odzyskuje kluczową rolę?

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zostali zaproszeni na spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą, które ma odbyć się w Pałacu Prezydenckim już jutro. Szef KRRiT, Maciej Świrski, zgłosił wniosek o rozmowę, jednak temat spotkania utrzymany jest w ścisłej tajemnicy. Czy to zapowiada ewentualny powrót KRRiT do decydowania o obsadzie władz mediów publicznych?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odgrywa kluczową rolę jako organ konstytucyjny, ale zmiany legislacyjne sprzed ośmiu lat pozbawiły ją wpływu na obsadę władz mediów publicznych. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 2016 roku przywróciło KRRiT pewne uprawnienia, jednak czy nadchodzące spotkanie z Prezydentem oznacza faktyczny powrót do decydującej roli w mediach publicznych? Zmiany w tym obszarze wymagałyby poparcia Sejmu, Senatu i ostatecznej decyzji samego Prezydenta.

Czy rozmowy z Prezydentem przyniosą przełom?

KRRiT nie posiada obecnie narzędzi prawnych, aby przywrócić ład w mediach publicznych. Wszelkie zmiany w tym zakresie wymagałyby ustawy, na którą KRRiT nie ma inicjatywy ustawodawczej. Czy rozmowy z Prezydentem to pierwszy krok do ewentualnych zmian w strukturze mediów publicznych? Czy też KRRiT pozostanie bezsilna w tej kwestii?

Oczekiwania co do spotkania z Prezydentem są ogromne, zwłaszcza w kontekście decyzji Trybunału Konstytucyjnego sprzed kilku lat. Czy Prezydent Andrzej Duda otworzy drzwi do zmian w mediach publicznych, czy może spotkanie to będzie jedynie gestem politycznym?

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia