Niezidentyfikowany obiekt nad Polską – wleciał od strony Ukrainy

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kwalifikacja wojskowa w 2024 roku rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2024
Kwalifikacja wojskowa w 2024 roku rozpocznie się 1 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2024

W piątek doszło do niepokojącego incydentu, gdy niezidentyfikowany obiekt naruszył przestrzeń powietrzną Polski, wywołując natychmiastową reakcję Sił Zbrojnych.

Niezidentyfikowany obiekt nad Polską

W piątek nieznany obiekt wtargnął na terytorium Polski. Skłoniło to Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych do natychmiastowego podniesienia wszystkich możliwych sił i środków oraz zwiększenia stanu gotowości. Rzecznik ppłk Jacek Goryszewski potwierdził, że podjęto wszelkie niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Władysław Kosiniak-Kamysz, za pośrednictwem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, utrzymuje stały kontakt z kluczowymi decydentami. Z kolei Kancelaria Prezydenta zapowiedziała pilne spotkanie na godzinę 13. Uczestniczyć w nim mają dowództwo wojskowe, prezydent Andrzej Duda i kierownictwo resortu obrony.

Rakieta nad Polską? Musimy być gotowi na różne scenariusze

Niezidentyfikowany obiekt, według informacji Telewizji Republika, okazał się rakietą pochodzącą z terytorium Ukrainy. Według tych doniesień spadła ona w okolicach miejscowości Wożuczyn-Cukrownia w woj. lubelskim. Rzecznik Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, podpułkownik Jacek Goryszewski, podkreślił, że obecnie prowadzone są intensywne analizy w celu zidentyfikowania obiektu, który naruszył przestrzeń powietrzną Polski. „Wszystkie scenariusze są możliwe”, stwierdził, dodając, że siły zbrojne sprawdzają różne możliwe warianty tego incydentu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia