Noworoczne orędzie prezydenta Dudy. O czym będzie mowa?

222

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie noworoczne
Prezydent Andrzej Duda wygłosi orędzie noworoczne

Prezydent Andrzej Duda wygłosi noworoczne orędzie 31 grudnia o godzinie 20:00. Jego przemówienie skoncentruje się na mijającym roku oraz planach na przyszłość. Marcin Mastalerek, współpracownik prezydenta, ujawnił jakie kwestie zostaną wtedy poruszone.

Noworoczne orędzie prezydenta Dudy – Kluczowe kwestie na Nowy Rok

Nadchodzące noworoczne przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy będzie skoncentrowane na dwóch kluczowych obszarach. Według prezydenta są to kwestie priorytetowe dla przyszłości Polski w 2024 roku. Według informacji przekazanych przez współpracownika prezydenta, Marcina Mastalerka, główne tematy orędzia dotyczyć będą kwestii bezpieczeństwa narodowego oraz sytuacji mediów publicznych.

Bezpieczeństwo Narodowe priorytetem 2024 r.

Prezydent Duda zdecydowanie podkreśli, że bezpieczeństwo kraju stanowi najważniejsze wyzwanie na nadchodzący rok. W świetle zmieniającej się sytuacji geopolitycznej, z pewnością pojawią się kwestie związane z polityką obronną, współpracą międzynarodową i działaniami na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa narodowego. Prezydent może również odnieść się do współpracy z NATO oraz działań w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Niezależność mediów publicznych

Prezydent planuje skomentować aktualne kontrowersje związane z mediami publicznymi, będącymi przedmiotem intensywnych debat w ostatnich tygodniach. Decyzje dotyczące odwoływania zarządów spółek mediów publicznych oraz stanowisko KRRiT w sprawie likwidacji tych spółek są kwestiami, które prezydent może podjąć w swoim orędziu.

Nowe kierunki dla mediów publicznych

Dzisiaj po południu prezydent Andrzej Duda spotkał się bezpośrednio z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.(KRRiT), gdzie szczegółowo omówiono sytuację mediów publicznych. Członkowie Rady jednomyślnie podkreślili pilną potrzebę naprawy mediów publicznych, co stanowi istotne wyzwanie. Szefowa Kancelarii Prezydenta, Grażyna Ignaczak-Bandych, ogłosiła, że KRRiT przystąpi do przygotowania projektu uchwały mającego na celu skorygowanie sytuacji. Po jego uchwaleniu, planuje się przedstawienie projektu prezydentowi oraz Radzie Ministrów.

W kontekście zaplanowanego noworocznego orędzia, Marcin Mastalerek ujawnił, że prezydent Andrzej Duda zamierza utrzymać ofertę współpracy skierowaną do koalicji rządowej, nawołując do partnerstwa w kluczowych kwestiach. W atmosferze nowej sytuacji kohabitacji, przewidywane są także wątki polityczne, które z pewnością odnajdą swoje miejsce w przemówieniu prezydenta.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia