Błąd w kursach walut. Wyjaśnienie sytuacji

Ministerstwo Finansów uspokaja, że wczorajsze zamieszanie z kursem złotego to najprawdopodobniej efekt błędu przy zaciąganiu danych.

224

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W wyszukiwarce Google pojawił się błąd w kursach walut
W wyszukiwarce Google pojawił się błąd w kursach walut

Wczoraj, 2 stycznia 2024 roku, w wyszukiwarce Google pojawił się błąd w kursach walut. Wyszukiwarka pokazywała, że za jedno euro trzeba zapłacić ponad 5 złotych, podczas gdy prawidłowy kurs to 4 złote i 33 grosze. Oto wyjaśnienie sytuacji.

Błąd w kursach walut

Wczoraj użytkownicy, korzystając z wyszukiwarki Google, doświadczyli nieoczekiwanych nieścisłości w kursach walut. Za euro trzeba byłoby zapłacić ponad 5 złotych, znacznie przewyższając prawidłowy kurs. Sytuacja dotyczyła również dolara amerykańskiego, franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego, wywołując zamieszanie wśród internautów. W przypadku dolara kurs był o ponad 30 groszy wyższy niż prawidłowy. W przypadku franka szwajcarskiego i funta brytyjskiego, kursy były niższe o ponad 30 groszy w porównaniu do rzeczywistych wartości.

Ministerstwo Finansów oświadcza: to efekt błędu danych

Ministerstwo Finansów szybko zareagowało na zaistniałą sytuację, informując, że prawdopodobnie błąd ten wynikał z problemów przy zaciąganiu danych. Głównym źródłem informacji dla Google jest Narodowy Bank Polski. W dniu 1 stycznia nie dostarczył aktualnych danych dotyczących kursów walut. Resort finansów zapewnia, że sytuacja została już naprawiona.

Błędy w kursach walut, choć rzadkie, przypominają o konieczności potwierdzania informacji w różnych źródłach. W przypadku wątpliwości warto skorzystać z innych serwisów internetowych, takich jak banki, kantory wymiany walut czy portale informacyjne, aby uniknąć dezinformacji.

Stabilność kursu złotego

Pomimo incydentu, obecny kurs złotego utrzymuje się na stabilnym poziomie. Dziś jeden dolar kosztuje 3 złote i 94 grosze, frank szwajcarski to 4,65 złote, a funt brytyjski jest wyceniany nieco ponad 5 złotych. Sytuacja na rynku walutowym w Polsce pozostaje zrównoważona.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia