Pożar samolotu linii Japan Airlines na lotnisku Haneda w Tokio

255

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej kolizja z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej.
Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej kolizja z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej.

Pożar samolotu w Tokio – Samolot pasażerski linii Japan Airlines stanął w płomieniach na lotnisku Haneda– donosi agencja Kyodo, powołując się na informacje udostępnione przez przewoźnika. W wyniku błyskawicznej reakcji załogi oraz służb lotniskowych, udało się skutecznie ewakuować wszystkich 379 pasażerów i członków załogi.

Dramatyczne chwile na lotnisku Haneda w Tokio

Wtorek, 2 stycznia 2024 roku, na lotnisku Haneda w Tokio, stał się dniem, który na zawsze zapadnie w pamięć wielu podróżnych. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce, gdy samolot pasażerski linii Japan Airlines stanął w płomieniach, zmuszając do błyskawicznej ewakuacji prawie 400 osób.

W wyniku szybkiej akcji załogi i służb lotniskowych udało się ewakuować wszystkich pasażerów i członków załogi z płonącej maszyny. Ratownicy oraz służby medyczne natychmiast udzieliły pomocy poszkodowanym i przewieziono ich do pobliskich szpitali.

Przyczyna pożaru

Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej kolizja z samolotem japońskiej straży przybrzeżnej. Agencje odpowiedzialne za śledztwo, w tym Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu, natychmiast podjęły działania w celu dokładnego zbadania okoliczności tego tragicznego incydentu. Linia Japan Airlines zadeklarowała pełną współpracę w dochodzeniu, podkreślając, że bezpieczeństwo pasażerów jest dla nich absolutnym priorytetem.

W wyniku zaistniałej sytuacji lotnisko Haneda zostało tymczasowo zamknięte. Wpłynęło to na rozkład lotów i wywołało ogólne zamieszanie w ruchu lotniczym. Władze lotniska intensywnie pracują nad przywróceniem normalnego funkcjonowania terminala, ale proces ten będzie wymagał dokładnych analiz i koniecznych napraw infrastrukturalnych.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia