Czy Kamiński i Wąsik trafią do więzienia?

264

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kamiński i Wąsik trafią do więzienia?
Kamiński i Wąsik trafią do więzienia?

Dziś, zgodnie z wyliczeniami Romana Gierycha, mija termin, w którym politycy Prawa i Sprawiedliwości (PiS) – Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik – powinni trafić za kratki. Wszystko to w kontekście prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie z 20 grudnia 2023 roku. Według w.w wyroku obaj politycy zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności. Sprawa dotyczy tzw. afery gruntowej z 2007 r. Kamiński i Wąsik trafią do więzienia?

Roman Giertych liczy, że ich dni są przesądzone

Gierych wylicza, że od daty wyroku, czyli od 21 grudnia 2023 roku, minęło 14 dni. Zgodnie z przepisami oznaczałoby to, że dzisiaj mija termin, w którym politycy powinni rozpocząć odbywanie kary. Jednak sytuacja staje się bardziej skomplikowana, gdyż odwołania od decyzji marszałka Sejmu o wygaśnięciu mandatów poselskich Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, trafiły do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od postanowienia marszałka Sejmu przysługuje trzydniowy termin na złożenie odwołania do Sądu Najwyższego. Maciej Brzózka z zespołu prasowego SN potwierdził złożenie odwołań. Oznacza to, że sprawa nadal się toczy, a ostateczne losy polityków PiS nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Dodatkową niewiadomą w tej sytuacji są nieoficjalne doniesienia o możliwości ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika przez prezydenta Andrzeja Dudę. Według źródeł RMF FM, Duda miałby podpisać pismo o potwierdzeniu aktu łaski, co de facto oznaczałoby ponowne ułaskawienie skazanych polityków. Jednak oficjalne źródła ze strony ludzi prezydenta informują, że nadal obowiązuje pierwsze prawo łaski. Ewentualne działania w tej kwestii są niepotwierdzone.

Jak dodają, jeśli byli ministrowie trafią do więzienia, to Duda będzie alarmował na arenie międzynarodowej, że w Polsce przebywają więźniowie polityczni.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia