Polacy szaleją w United Cup

Czy to początek dominacji Świątek i Hurkacza na tenisowych kortach w 2024 roku? Sukces Polaków w United Cup! Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Katarzyna Piter z Janem Zielińskim pozwalają już cieszyć się z półfinału!

210

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska pokonała Chiny 3:0 w ćwierćfinale United Cup. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli Hubert Hurkacz, Iga Świątek i Katarzyna Piter oraz Jan Zieliński w grze mieszanej. A zatem można z całą pewnością powiedzieć: Polacy szaleją w United Cup.

Polacy szaleją w United Cup

Hurkacz, rozstawiony z numerem 1, pokonał Zhizhena Zhanga 6:3, 6:4. Świątek, liderka światowego rankingu, pokonała Qinwen Zheng 6:2, 6:3. Ponadto w meczu mikstów Piter i Zieliński pokonali You i Sun 6:3, 5:7, 10-7.

Dzięki zwycięstwu Polska awansowała do półfinału United Cup. Rywalem Biało-Czerwonych będą Francuzi lub Norwegowie.

Analiza meczu Igi Świątek

Iga Świątek rozpoczęła mecz z Chinką Qinwen Zheng od dwóch straconych gemów serwisowych. Później jednak przejęła kontrolę nad spotkaniem i wygrała sześć kolejnych gemów. W drugim secie Świątek potwierdziła swoją dominację i wygrała 6:3.

W meczu z Zheng Świątek zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Jej serwis był nie do złamania, a uderzenia z forhendu i bekhendu były precyzyjne i mocne. Ponadto Polka popełniła tylko 13 błędów nieforsownych, a Zheng aż 32.

Wynik spotkania

Polska – Chiny 3:0

Mecze singlowe

Hubert Hurkacz – Zhizhen Zhang 6:3, 6:4 Iga Świątek – Qinwen Zheng 6:2, 6:3

Mecz miksta

Katarzyna Piter, Jan Zieliński – Xiaodi You, Fajing Sun 6:3, 5:7, 10-7

Gra Polaków w United Cup w 2024 roku jest bardzo dobra. Liderzy reprezentacji, Iga Świątek i Hubert Hurkacz, prezentują się na bardzo wysokim poziomie. Świątek, liderka światowego rankingu, wygrała wszystkie swoje mecze singlowe, ponadto Hurkacz przegrał tylko jeden.

Oba zawodnicy imponują przede wszystkim swoją wszechstronnością. Świątek dysponuje bardzo silnym forhendem, który jest jej największym atutem. Hurkacz jest z kolei bardzo dobrym serwerem, ponadto niezłym zawodnikiem z defensywy.

Dobrym uzupełnieniem dla Świątek i Hurkacza jest Katarzyna Piter, która wygrała dwa mecze deblowe. Piter jest doświadczoną tenisistką, która dobrze zna się na grze pod siatką.

Polacy mają duże szanse na dotarcie do finału United Cup. Rywalem w półfinale będą Francuzi lub Norwegowie.

Polska szaleje w United Cup. Świątek Hurkacz i Piter nie do zatrzymania

Szczegółowy opis gry Polaków w United Cup

Iga Świątek

Iga Świątek rozpoczęła United Cup od zwycięstwa nad Brazylijką Beatriz Haddad Maią 6:2, 6:1. W kolejnym meczu pokonała Hiszpankę Garbiñe Muguruzę 6:4, 6:3. W ćwierćfinale Świątek pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:2, 6:3.

Świątek zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Jej serwis był bardzo skuteczny, a uderzenia z forhendu i bekhendu były precyzyjne i mocne. Polka popełniała stosunkowo niewiele błędów nieforsownych.

Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz rozpoczął United Cup od zwycięstwa nad Brazylijczykiem Thiago Monteiro 6:4, 6:4. W kolejnym meczu przegrał z Hiszpanem Carlosem Alcarazem 6:4, 6:7(5), 6:7(5). W ćwierćfinale Hurkacz pokonał Chińczyka Zhizhena Zhanga 6:3, 6:4.

Katarzyna Piter

Katarzyna Piter wystąpiła w dwóch meczach deblowych. W pierwszym meczu, w parze z Magdaleną Fręch, pokonała Chinki Xiaodi You i Fajing Sun 6:3, 6:4. W drugim meczu, w parze z Janą Zielińską, ponadto pokonała Brazylijki Beatriz Haddad Maia i Laura Pigossi 6:3, 6:4.

Piter i jej partnerki prezentowały się bardzo dobrze w meczach deblowych. Polki były skuteczne w ataku i dobrze broniły.

Podsumowanie

Gra Polaków w United Cup w 2024 roku jest bardzo dobra. Liderzy reprezentacji, Iga Świątek i Hubert Hurkacz, ponadto prezentują się na bardzo wysokim poziomie. Ponadto uzupełnieniem dla nich jest Katarzyna Piter. Dzięki dobrej grze i dużej motywacji Polacy mają duże szanse na dotarcie do finału United Cup.

United Cup


United Cup to międzynarodowy turniej tenisa drużynowego, organizowany przez ATP i WTA. Turniej rozgrywany jest od 2023 roku w Australii, w dwóch miastach: Perth i Sydney.

W United Cup udział bierze 18 zespołów, podzielonych na sześć grup po trzy ekipy. Grupy A, C i E grały w Perth, pozostałe znalazły się w Sydney. Zwycięzcy grup awansują do ćwierćfinałów, podobnie jak po jednej najlepszej drużynie z drugich miejsc w obu miastach.

Mecze w United Cup rozgrywane są w formule każdy z każdym. Każdy mecz to dwa mecze singlowe, jeden mecz deblowy i jeden mecz mieszany.

W pierwszej edycji United Cup, która odbyła się w 2023 roku, zwyciężyły Stany Zjednoczone. Pokonały Francję 2:1.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia