EkoPatrol w Gdyni ma nowy wóz.

ISUZU D-max dla Ekopatrolu w Gdyni - nowy radiowóz, napęd 4x4, 1,9 l, moc 120 KM. Wyposażenie: wyciągarka, hak holowniczy i klimatyzacja.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

EkoPatrol w Gdyni
EkoPatrol w Gdyni ma nowy wóz

Terenowy ISUZU D-max z napędem na cztery koła, o pojemności silnika 1,9 l i mocy 120 koni mechanicznych. Samochód jest wyposażony w klimatyzację dla przewożonych zwierząt, wyciągarkę i hak holowniczy. Takie oto cacko jeździ nieopodal Skweru Kościuszki. Ekopatrol w Gdyni ma nowy wóz.

Ekopatrol w Gdyni ma nowy wóz.

Ma zastąpić dotychczas używany wysłużony 15 letni pojazd, który był już w dość złym stanie technicznym. Będzie wspierał działania Ekopatrolu do wykonywania różnorodnych zadań, m.in.:

 • patrolowania terenów miejskich i przybrzeżnych
 • udzielania pomocy zwierzętom w trudnej sytuacji
 • ścigania sprawców wykroczeń przeciwko środowisku
 • edukacji ekologicznej

Nowy radiowóz to znaczne wzmocnienie dla Ekopatrolu. Pojazd pozwoli strażnikom miejskim sprawniej wykonywać swoje obowiązki i skuteczniej chronić środowisko naturalne w Gdyni.

Ekopatrol w Gdyni
EkoPatrol w Gdyni – ISUZU wzmocni flotę

Dojedzie tam, gdzie inni nie dojadą.

Jak mówi komendant tamtejszej Straży Miejskiej – Andrzej Bień – Bardzo się cieszymy, że znalazły się środki na nowy pojazd. Dzięki takiemu wyposażeniu możemy jeszcze lepiej służyć mieszkańcom, ponadto ten pojazd daje nam możliwość dojechania tam, gdzie inne samochody by nie dotarły. To też poprawa warunków pracy dla naszych strażników. Bardziej i lepiej będziemy mogli odpowiadać na potrzeby mieszkańców. Ekopatrol mierzy się przede wszystkim ze sprawami ochrony środowiska – dzikimi zwierzętami czy utrzymaniem czystości terenów leśnych. Oczyszczamy też dzikie wysypiska śmieci. Ten samochód pozwoli nam coraz lepiej je realizować.

Wtórował mu Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który tak tłumaczył zasadność zakupu: Straż Miejska w Gdyni to służba, która zawsze pracowała na rzecz mieszkańców – mówił. Podejmuje te działania w zmieniających się na lepsze warunkach. Dwa lata temu oddaliśmy w Śródmieściu nowy posterunek Straży Miejskiej. Mając świadomość tego, że najwięcej interwencji dzieje się właśnie na tym obszarze naszego miasta. Działania Ekopatrolu bezpośrednio wpływają na gdyńską jakość środowiska. Mam nadzieję, że ten nowy radiowóz będzie służył strażnikom na rzecz lepszych i ponadto skutecznych działań na rzecz mieszkańców.

Jak działa EkoPatrol.

Ekopatrol to specjalna jednostka Straży Miejskiej w Gdyni, która zajmuje się ochroną środowiska naturalnego. Został powołany w 2010 roku i od tego czasu realizuje szereg działań mających na celu poprawę stanu środowiska w mieście.

Do zadań Ekopatrolu należą m.in.:

 • patrolowanie terenów miejskich i przybrzeżnych w celu wykrywania i ścigania sprawców wykroczeń przeciwko środowisku, takich jak:
  • zanieczyszczanie środowiska odpadami
  • niszczenie zieleni
  • nielegalne wysypiska śmieci
 • udzielanie pomocy zwierzętom w trudnej sytuacji, np. rannym, chorym lub bezdomnym
 • edukacja ekologiczna mieszkańców Gdyni

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Brak postów do wyświetlenia