Bezkarna niesprawiedliwość. Umorzenie śledztwa w sprawie niesłusznego skazania Tomasza Komendy

262

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Umorzenie śledztwa w sprawie niesłusznego skazania Tomasza Komendy czyli ślepa sprawiedliwość polskiego sądownictwa
Umorzenie śledztwa w sprawie niesłusznego skazania Tomasza Komendy czyli ślepa sprawiedliwość polskiego sądownictwa

Wstrząsająca historia mężczyzny, który niewinnie spędził 25 lat w więzieniu. Jej koniec to kolejny cios dla sprawiedliwości – prokuratura umorzyła śledztwo, bez postawienia zarzutów.

Umorzenie śledztwa w sprawie niesłusznego skazania Tomasza Komendy

Decyzja Prokuratury Okręgowej w Łodzi o umorzeniu śledztwa w sprawie nieprawidłowości w postępowaniu przeciwko Tomaszowi Komendzie rzuca cień wątpliwości na sprawiedliwość systemu prawnego. Mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt na 15-latce i dopiero po 18 latach odzyskał wolność. Brak postawienia zarzutów w związku z błędnym wyrokiem budzi poważne obawy co do odpowiedzialności za podjęte decyzje. To zdarzenie podkreśla istnienie potencjalnych luk w systemie sprawiedliwości, które mogą prowadzić do dramatycznych zaniedbań i nadużyć.

Nikt nie poniesie odpowiedzialności…

W 2018 roku Tomasz Komenda został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Ostatecznie, w 2021 roku, otrzymał niemal 13 milionów złotych zadośćuczynienia i odszkodowania. Symboliczne zadośćuczynienie stanowi istotny krok w kierunku rekompensaty za stracone lata życia. Jednakże, brak jakiejkolwiek odpowiedzialności prawnej dla osób odpowiedzialnych za niesprawiedliwe skazanie istotnie podważa fundamenty zaufania do polskiego systemu prawnego. To zjawisko szczególnie podkreśla konieczność przemyślenia reform i wprowadzenia skutecznych mechanizmów. Mechanizmów, które uchronią niewinnych przed ewentualnymi błędami sądowymi, lecz także zapewniają odpowiedzialność za potencjalne nadużycia i zaniedbania w procesie prawno-karnym.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia