Decyzja Sądu w.s Kamińskiego i Wąsika. Reakcja Prezydenta i krytyka posłów PiS

Decyzja Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieście w.s Wąsika i Kamińskiego wywołała gwałtowną reakcję Prezydenta i posłów PiS. A oto szczegóły:

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Areszt dla Kamińskiego i Wąsika - Prezydent Duda stanowczo sprzeciwia się postanowieniu Sądu.
A teraz nawet Prezydent może być aresztowany

W dniu 8 stycznia 2024, Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieście wydał postanowienie o niezwłocznym doprowadzeniu do aresztu dwóch prominentnych posłów. Mowa oczywiście o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku. Decyzja Sądu wywołała natychmiastową reakcję Prezydenta Andrzeja Dudy oraz ostry sprzeciw posłów partii PiS.

Areszt dla Kamińskiego i Wąsika – Reakcja Prezydenta

W odpowiedzi na decyzję Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście, Prezydent Andrzej Duda zaprosił Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika na spotkanie w Pałacu Prezydenckim. Spotkanie odbędzie się w dniu 9 stycznia 2024r. o godzinie 11:00. Na ten czas wyznaczona jest uroczystość mianowania doradców Prezydenta RP, którymi zostaną bliscy współpracownicy Kamińskiego i Wąsika. Jak podkreślił Prezydent Duda, ułaskawienie obu posłów z 2015 roku, nadal obowiązuje. Jednak minister do spraw Unii Europejskiej, Adam Szłapka, neguje jakoby prezydent mógł ułaskawić Kamińskiego i Wąsika. Sugeruje, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas, wyrok nie był jeszcze prawomocny.

Ostra krytyka PiS

O sytuacji związanej z doprowadzeniem Kamińskiego i Wąsika do aresztu wypowiedzieli się także politycy PiS. Rzecznik PiS, Rafał Bochenek, określił decyzję sądu jako skandaliczną i oburzającą. Były premier, Mateusz Morawiecki stwierdził, że właśnie w taki sposób rodzą się dyktatury. Natomiast były minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, ostrzegł, że jeśli Kamiński i Wąsik zostaną osadzeni w areszcie, będziemy mieli więźniów politycznych w Polsce.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia