„Marsz Wolnych Polaków”- 11 stycznia. Komunikacyjny paraliż w Warszawie.

Już jutro, 11 stycznia, stolicę czeka komunikacyjny paraliż. Pierwszych utrudnień można spodziewać się już od południa, szczególnie w rejonie Sejmu. W godzinach popołudniowych marsz wyruszy z placu Zamkowego i przejdzie przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Królewską, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowską i Al. Solidarności.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"Marsz Wolnych Polaków"- 11 stycznia. Komunikacyjny paraliż w Warszawie.

Już jutro, 11 stycznia, stolicę czeka komunikacyjny paraliż. Powodem będzie „Marsz Wolnych Polaków” Prawa i Sprawiedliwości, który przejdzie przez Warszawę w godzinach popołudniowego szczytu. Policja zapowiada duże utrudnienia.

Utrudnienia już od południa

Pierwszych utrudnień można spodziewać się już od południa, szczególnie w rejonie Sejmu. W godzinach popołudniowych marsz wyruszy z placu Zamkowego i przejdzie przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Królewską, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowską i Al. Solidarności.

Szacowana liczba uczestników to nawet 40-50 tysięcy osób. Policja chce zapewnić bezpieczeństwo

Spodziewamy się, że w marszu weźmie udział nawet 40-50 tysięcy osób – mówi Monika Bojt, rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza. – W związku z tym na trasie marszu wystąpią utrudnienia dla pieszych i kierowców. Policja chce zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom marszu i zgromadzeń, ale do tego konieczne są utrudnienia dla pieszych i kierowców. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia będą znaczne, ale prosimy o wyrozumiałość – mówi Marta Gierlicka, rzeczniczka prasowa Komendy Stołecznej Policji. – Chcemy, aby marsz przebiegł bezpiecznie i bez żadnych incydentów.

Opozycja: władza złamała prawo

„Marsz Wolnych Polaków” stanowi inicjatywę zorganizowaną przez partię Prawo i Sprawiedliwość (PiS), mającą na celu wyrażenie dezaprobaty wobec dynamicznych przemian w mediach publicznych, które według organizatorów są uznawane za nielegalne. Głównym hasłem reklamowym manifestacji jest wezwanie do wspólnej obrony wolności słowa oraz fundamentalnych wartości, zdecydowane „NIE” wobec naruszania praworządności.

Celem tego wydarzenia jest zjednoczenie jak największej liczby osób, aby ukazać, jak wielu obywateli Polski sprzeciwia się obecnej sytuacji w kraju. Wśród głównych postaci popierających marsz znajdują się prominentni politycy PiS, w tym prezes Jarosław Kaczyński, którzy aktywnie zachęcają wszystkich „wolnych Polaków” do wzięcia udziału.

Rzecznik PiS, Rafał Bochenek, podkreśla, że celem marszu jest wyrażenie „niezgody na praktyki przypominające stan wojenny”

Utrudnienia dla kierowców i pieszych

Policja apeluje do kierowców, aby w godzinach popołudniowych unikali poruszania się samochodami po centrum Warszawy. Utrudnienia mogą wystąpić na następujących ulicach:

  • Krakowskie Przedmieście
  • Królewska
  • Nowy Świat
  • Aleje Jerozolimskie
  • Marszałkowska
  • Al. Solidarności

Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 22:00.

Słuchaj nas online!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia