Politycy PiS zakłócili obrady Sejmu. Szymon Hołownia zarządził przerwę

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

O godz. 10:00 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sejmu. Co dziś mamy
O godz. 10:00 rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie sejmu. Co dziś mamy "na tapecie"?


Politycy PiS zakłócili obrady Sejmu

W dniu 16 stycznia 2024 r. politycy Prawa i Sprawiedliwości zakłócili obrady Sejmu, skandując hasła “Uwolnić posłów!” i “Precz z komuną!”, a także śpiewając hymn narodowy. Przewodniczący obrad, Szymon Hołownia, musiał zarządzić przerwę po nieco ponad 20 minutach posiedzenia Sejmu.

Zakłócenia rozpoczęły się, gdy Hołownia ogłosił, że obrady będą kontynuowane bez udziału posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsiaka, którzy zostali zawieszeni w prawach posłów przez Izbę Pracy Sądu Najwyższego. Politycy PiS zaczęli wówczas skandować hasła przeciwko Hołowni i jego koalicji, a także przeciwko Sądowi Najwyższemu.

Hołownia próbował uspokoić sytuację, ale bezskutecznie. W końcu musiał zarządzić przerwę, aby uspokoić emocje i umożliwić posłom odpoczynek. Na sali obrad obecne były również Romualda Wąsik i Barbara Kamińska, żony osadzonych polityków PiS. Otrzymały one owacje na stojąco od posłów PiS i pokazały symbol zwycięstwa.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia