Partia Pracy chce przekonać biznes do swojej wizji gospodarki

Partia Pracy przedstawia swoją wizję gospodarki na Światowym Forum Ekonomicznym

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Partia Pracy
Partia Pracy na światowym forum ekonomicznym w Davos

Kanclerz i kanclerz cieni wystąpią na Światowym Forum Ekonomicznym

Zdaniem Wielkiej Brytanii część środowiska biznesowego wydaje się gotowa wyjść w tym roku wyborczym poza ciekawe zainteresowanie Partią Pracy. Kanclerz Jeremy Hunt i kanclerz cieni Rachel Reeves będą rywalizować o uwagę brytyjskich liderów biznesu i międzynarodowych inwestorów na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Plan gospodarczy Partii Pracy budzi obawy i zainteresowanie

Jeśli inwestorzy biznesowi martwią się planami gospodarczymi Partii Pracy, na przykład dotyczącymi dodatkowych wydatków inwestycyjnych, Światowe Forum Ekonomiczne jest dokładnie tam, gdzie może się to pojawić lub nie. Pamiętam paradę spotkań ówczesnego przywódcy opozycji Davida Camerona ze światowymi przywódcami, tuż przed tym, jak został premierem w 2010 roku. Teraz to Partia Pracy chce pokazać, że ma wiarygodną alternatywę dla rządów konserwatystów.

Światowe Forum Ekonomiczne: między zyskiem a zrównoważonym rozwojem

Wystąpił ostry sprzeciw wobec niektórych działań korporacyjnych typowych dla tej imprezy, zwłaszcza niedawnego skupienia się inwestorów na polityce środowiskowej i społecznej firm. Mówiąc brutalnie, świat w ciągu ostatnich dwóch lat widział ogromne zyski dla wydobywających węglowodory, emitentów dwutlenku węgla i firm zbrojeniowych. Czy Światowe Forum Ekonomiczne jest w stanie pogodzić interesy biznesu z potrzebami planety i ludzkości?

Sztuczna inteligencja: szansa czy zagrożenie?

Sztuczna inteligencja będzie wszędzie, a tworzący ChatGPT szef Open AI Sam Altman będzie paradowany przed światowymi liderami biznesowymi i politycznymi przez Microsoft, który obecnie konkuruje z Apple o miano największej firmy na świecie. Czy sztuczna inteligencja jest kluczem do rozwoju gospodarczego i społecznego, czy też stanowi ryzyko dla prywatności, bezpieczeństwa i demokracji?

Światowe Forum Ekonomiczne: czas na działanie

Zatem na początku delikatnego roku nieporządku i niepewności w globalnej polityce i dyplomacji oraz znaków zapytania dotyczących ożywienia gospodarczego po latach takiego kryzysu trudno wyobrazić sobie lepszy moment na zgromadzenie takie jak Światowe Forum Ekonomiczne w tym tygodniu. Zadanie polega na dotarciu w stronę światła w tunelu. To nie będzie łatwe.

Zobacz także: USA i Wielka Brytania uderzyły w rebeliantów HUTI

Ciekawe wideo: Argentyna GARDZI CHINAMI i ROSJĄ- Nowy lider ,,WYWRACA STÓŁ” Prasówka 004

Słuchaj nas online!

Brak postów do wyświetlenia