Kolejny atak PiS na ministra?

Sejm odrzucił wniosek PiS o wotum nieufności wobec ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Premier Donald Tusk przypomniał o aferalnych skandalach za rządów PiS.

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PiS twierdzi, że głosowanie korespondencyjne było konieczne z powodu pandemii COVID-19. Z 70 milionów złotych wydanych na wybory kopertowe - co będzie dalej? Przeczytaj nasz blog! na zdjęciu Kaczyński
skandal z Żandarmerią Wojskową

PiS poniósł porażkę w Sejmie w trakcie debaty nad losem ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza. Cała koalicja rządząca stanęła za ministrem, który zainicjował zmiany w mediach publicznych. PiS złożyło wniosek o wotum nieufności wobec ministra, ale głosowanie w tej sprawie przegrało. Kolejny atak PiS na ministra, którego?

PiS kontra Rząd – kolejne przepychanki jak w SUMO! – atak PiS na ministra?

Tak więc PiS zapowiada kolejne wnioski o wotum nieufności, tym razem wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara. Powodem są zmiany w prokuraturze, w tym odwołanie Dariusza Barskiego ze stanowiska Prokuratora Krajowego.

PiS nie jest jednak w stanie przekonać do swoich argumentów znacznej części wyborców. Zmiany dokonywane przez nowy rząd są przez nich popierane.

Rząd z kolei jest w ofensywie i skutecznie odpowiada na zarzuty opozycji. Premier Donald Tusk w swoim wystąpieniu w Sejmie przypomniał o aferach związanych z mediami publicznymi za rządów PiS. Te zarzuty były dla PiS bardzo trudne do obrony.

Rząd zamierza kontynuować zmiany, które były obiecywane wyborcom. Dotyczy to m.in. zmian w mediach publicznych, wymiarze sprawiedliwości i energetyce.

Wnioski

PiS

  • PiS jest w opozycji i nie ma możliwości blokowania działań rządu.
  • PiS jest w defensywie i nie znajduje odpowiedzi na zarzuty rządu.
  • PiS zapowiada kolejne działania opozycji, ale nie wiadomo, czy będą one skuteczne.

Rząd

  • Rząd ma poparcie znacznej części wyborców.
  • Rząd jest w ofensywie i skutecznie odpowiada na zarzuty opozycji.
  • Rząd zamierza kontynuować zmiany, które były obiecywane wyborcom.

Przyszłość

Opozycja będzie prawdopodobnie kontynuować działania mające na celu zdyskredytowanie rządu. Rząd będzie natomiast dążył do realizacji swoich programowych założeń.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia