Didier Reynders w Polsce: rozmowy o praworządności i KPO

W rozmowach z szefami komisji do spraw Unii Europejskiej, Reynders podkreśla znaczenie praworządności dla funkcjonowania Unii Europejskiej.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Didier Reynders w Polsce: rozmowy o praworządności i KPO
Didier Reynders w Polsce: rozmowy o praworządności i KPO

Didier Reynders, unijny komisarz ds. sprawiedliwości, przebywa obecnie w Polsce. W dniach 19-20 stycznia 2024 r. spotkał się z szefami sejmowej i senackiej komisji do spraw Unii Europejskiej, szefami MSZ-tu oraz resortu sprawiedliwości Adamem Bodnarem. Rozmawiał z nimi o praworządności i realizacji Krajowego Planu Odbudowy.

W rozmowach z szefami komisji do spraw Unii Europejskiej Reynders podkreśla znaczenie praworządności dla funkcjonowania Unii Europejskiej. Podkreśla również, że Polska jest zobowiązana do wdrażania reform w tym zakresie, aby odblokować środki z KPO.

W rozmowach z szefami MSZ-tu i resortu sprawiedliwości Reynders rozmawia o konkretnych krokach, jakie Polska powinna podjąć, aby spełnić wymogi UE w zakresie praworządności. Mówi m.in. o konieczności przywrócenia niezależności sądów i prokuratury, a także o konieczności wzmocnienia ochrony praw człowieka.

W planie Reyndersa są również rozmowy z organizacjami sędziowskimi i prokuratorskimi. Chce poznać ich opinię na temat sytuacji w wymiarze sprawiedliwości w Polsce.

Wizyta Reyndersa w Polsce zakończy się wspólną konferencją prasową. Komisarz ds. sprawiedliwości podkreśli, że Polska musi podjąć konkretne kroki, aby spełnić wymogi UE w zakresie praworządności. Zapowiedział, że Komisja Europejska będzie monitorować sytuację w Polsce i podejmie odpowiednie kroki, jeśli Polska nie spełni tych wymagań.

Oto najważniejsze wnioski z wizyty Didiera Reyndersa w Polsce:

  • Komisja Europejska nadal uważa, że sytuacja w wymiarze sprawiedliwości w Polsce jest niepokojąca.
  • Polska jest zobowiązana do wdrażania reform w tym zakresie, aby odblokować środki z KPO.
  • Komisja Europejska będzie monitorować sytuację w Polsce, jeśli Polska nie spełni wymagań UE.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia