Pakistan zaatakował Iran w odwecie za śmierć dzieci

Pakistan zaatakował Iran

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pakistan zaatakował Iran
Flaga Pakistanu

W nocy z 17 na 18 stycznia pakistańskie służby wywiadowcze przeprowadziły naloty bombowe na terytorium Iranu. Celem ataku były “grupy terrorystów”, które wcześniej ostrzelały pakistańską wioskę. Pakistan zaatakował Iran

Pakistan odpłacił się Iranowi za śmierć dwojga dzieci

Według anonimowego źródła w służbach wywiadowczych Pakistanu, które zacytowała agencja AFP, Pakistan dokonał uderzeń przeciwko zbrojnym grupom antypakistańskim, które znajdują się w Iranie. Była to reakcja na wcześniejszy atak irański na pakistańską wioskę, w którym zginęło dwoje dzieci. Pakistan twierdzi, że celem jego ataku byli “terroryści”, a nie ludność cywilna.

Iran potwierdził eksplozje na swoim terytorium

Irańska agencja prasowa IRNA poinformowała o kilku eksplozjach w prowincji Sistan-Beludżystan, na południowym wschodzie Iranu. Nie podano jednak, czy były to skutki pakistańskiego nalotu, czy też inne zdarzenia. Później irańskie media podały, że Pakistan wystrzelił “serię pocisków”, które spadły na przygraniczną wioskę, powodując śmierć trzech kobiet i czterech dzieci. Ofiary nie były Irańczykami, lecz należały do mniejszości etnicznej Beludżów.

Pakistan zapewnił o szacunku dla suwerenności Iranu

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Pakistanu wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowało o swoim ataku na terytorium Iranu. Równocześnie zapewniło, że Pakistan “w pełni respektuje suwerenność i terytorialną integralność Iranu” i że nie ma zamiaru eskalować konfliktu. Pakistan wezwał też Iran do współpracy w walce z terroryzmem i zapobiegania dalszym incydentom.

Zobacz także: Sztuczna Inteligencja w Kampanii Wyborczej w Pakistanie

Ciekawe wideo: #156. Pakistan zbombardował Iran. Chiny grożą Tajwanowi. Zamieszki na Komorach. z UK do Rwandy

Słuchaj nas online!

 

Brak postów do wyświetlenia