Rutynowe działania CBA w Orlenie

Wejście CBA do siedziby Orlenu 18 stycznia 2024 - jaką rolę odegrały różne działania prezesa Obajtka? To rutynowe wizyty?

171

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rutynowe działania CBA w Orlenie
Rutynowe działania CBA w Orlenie

Wejście CBA do siedziby Orlenu 18 stycznia 2024 roku wywołało w Polsce duże poruszenie. Różne środowiska polityczne i społeczne różnie interpretowały ten fakt. Można się domyślać, że działania mają zwiążek z różnymi działaniami koncernu, które miały miejsce w ostatnim czasie. Z komunikatu działu prasowego spółki można wyczytać, że tego tupu wizyty są częste. Ponadto spółka współpracuje z różnymi organami i to są rutynowe działania w Orlenie.

Rutynowe działania CBA w Orlenie

Jak informuje Prokuratura, funkcjonariusze nie prowadzą tam przeszukań a jedynie weszli po konkretne rzeczy, które zostały im wydane. Całe zdarzenie ma miejsce w budynku gdzie mieści się zarząd spółki i gdzie swój gabinet ma prezes Orlenu. Dla Prawa i Sprawiedliwości wejście CBA do Orlenu to akcja polityczna Donalda Tuska. Chce zdyskredytować były rząd i Daniela Obajtka, prezesa Orlenu. Ponadto rzecznik PiS Rafał Bochenek stwierdził, że „CBA jest narzędziem politycznym w rękach rządu” i że „wejście do Orlenu to tylko atak na PIS”.

Z kolei dla Koalicji Obywatelskiej wejście CBA do Orlenu to ściganie odpowiedzialnych za nieprawidłowości w tej spółce. Szef Kancelarii Premiera, minister Jan Grabiec z PO zauważył, ponadto że „od dawna było wiadomo, że w Orlenie dzieją się dziwne rzeczy. Wśród których takie, które można uznać za przestępstwa”.

Nie wiadomo, co było faktycznym powodem. Fakt jest taki, że jest CBA w Orlenie. Prokuratura Regionalna w Gdańsku, która zleciła te działania, nie udziela dokładnych informacji na ten temat. Ponadto, nie wiadomo też, czy dojdzie do zmian we władzach Orlenu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami.

Ponadto najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia