Opóźnienie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur

213

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Opóźnienie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur
Opóźnienie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur

Ministerstwo Finansów poinformowało o opóźnieniu terminu wejścia w życie obowiązkowego Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Pierwotnie planowano uruchomienie Krajowego Systemu e-Faktur w lipcu 2024 roku. Jednak w piątek minister finansów Andrzej Domański zapowiedział, że system nie zostanie uruchomiony w tym roku.

Krajowy System e-Faktur

Krajowy System e-Faktur to platforma do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. System ma być ułatwieniem dla przedsiębiorców i administracji podatkowej. Dzięki Krajowemu Systemowi e-Faktur faktury będą wystawiane i przesyłane automatycznie. Podatnicy będą również mieli dostęp do wszystkich swoich faktur w jednym miejscu, w systemie KSeF. Oznacza to, że podatnicy nie będą musieli sami tworzyć faktur, ani wysyłać ich do kontrahentów. System KSeF zrobi to za nich. Podatnicy będą mieli również dostęp do wszystkich swoich faktur w jednym miejscu, co ułatwi im zarządzanie nimi. KSeF ma na celu usprawnienie i ułatwienie wystawiania faktur, a także zapewnienie ich bezpieczeństwa i wiarygodności.

Obecnie w Polsce obowiązuje fakultatywny Krajowy System e-Faktur. Z systemu mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, ale nie mają do tego obowiązku.

Opóźnienie wprowadzenia Krajowego Systemu e-Faktur

Powodem opóźnienia są wykryte problemy dotyczące m.in. wydajności systemu. „Chcemy, aby system był stabilny i niezawodny, dlatego musimy jeszcze dopracować pewne kwestie” – powiedział minister finansów Andrzej Domański. Jednak minister Domański zapewnia, że resort udzieli przedsiębiorcom niezbędnego wsparcia. „Pomożemy przedsiębiorcom w przejściu na nowy system” – powiedział minister.

Opóźnienie wprowadzenia KSeF może mieć kilka konsekwencji. Przedsiębiorcy będą mieli więcej czasu na przygotowanie się do korzystania z nowego systemu. Resort Finansów będzie miał więcej czasu na dopracowanie systemu i usunięcie wykrytych problemów. Opóźnienie może dać rządowi czas na przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie KSeF.

Nowy termin wprowadzenia obowiązku korzystania z KSeF nie został jeszcze ogłoszony. Resort Finansów zapowiada, że o jego wyborze poinformuje wkrótce.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia