Minister Pełczyńska-Nałęcz odwołała cały zarząd PARP

"Dlatego jest tak ważne, żeby PARP była instytucją dynamiczną, nowoczesną i obróconą frontem do przedsiębiorców" - podkreśliła Pełczyńska-Nałęcz.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Minister Pełczyńska-Nałęcz odwołała cały zarząd PARP - czy instytucja stanie się bardziej efektywna?
Minister Pełczyńska-Nałęcz odwołała cały zarząd PARP - czy instytucja stanie się bardziej efektywna?

Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz odwołała cały zarząd Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Oceniła, że instytucja jest „ospała, nieefektywna i niedynamiczna”.

PARP w nowej odsłonie

Szefowa resortu funduszy stwierdziła, że PARP jest niezwykle ważną instytucją i jej prawidłowe działanie ma kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki. W perspektywie finansowej 2021-27 z funduszy strukturalnych PARP będzie zarządzać 20 miliardami złotych, a w tym roku przeznaczy na wsparcie przedsiębiorców 3,5 miliarda złotych. „Dlatego jest tak ważne, żeby PARP była instytucją dynamiczną, nowoczesną i obróconą frontem do przedsiębiorców” – podkreśliła Pełczyńska-Nałęcz.

Na pełniącą obowiązki prezesa PARP minister Pełczyńska-Nałęcz powołała Joannę Zębaczyńską-Światek, dotychczasową dyrektor departamentu koordynacji i wdrażania programów w PARP.

Nowy zarząd – nowe priorytety

Jednym z priorytetów nowego zarządu PARP ma być skrócenie czasu rozpatrywania wniosków o wsparcie. W listopadzie 2023 r. zakończył się konkurs, w którym zgłoszono 3000 wniosków. Odwołany zarząd PARP planował rozpatrzyć je w ciągu roku. Nowy zarząd może jednak zdecydować o przyspieszeniu tego procesu. Czy instytucja pod skrzydłami nowego zarządu nabierze dynamiki? Innym priorytetem nowego zarządu będzie zwiększenie efektywności PARP. Instytucja może wprowadzić nowe rozwiązania, które pozwolą jej lepiej docierać do przedsiębiorców i sprawniej obsługiwać ich wnioski.

Miejmy nadzieję, że nowy zarząd wprowadzi zapowiadaną dynamikę i efektywność we wspieraniu przedsiębiorców i polskiej gospodarki.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia