Propozycja resetu konstytucyjnego Krzysztofa Bosaka zyskuje poparcie Prezydenta Dudy

Koncepcja "resetu konstytucyjnego" proponowana przez Krzysztofa Bosaka, wicemarszałka Sejmu i lidera Konfederacji zyskała poparcie Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Sprawdź, jakie są jej szczegóły i dlaczego uważana jest za "jedyną praworządną drogę"

209

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Propozycja resetu konstytucyjnego Krzysztofa Bosaka zyskuje poparcie Prezydenta Dudy
Andrzej Duda w najnowszym wywiadzie poytywnie odniósł się do pomysłu wicemarszałka.

W połowie stycznia br. Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji, zaproponował koncepcję „resetu konstytucyjnego”. Zakładającego ponowne powołanie Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Propozycja ta zdobyła poparcie od niespodziewanego stronnika – Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. W najnowszym wywiadzie dla „Super Expressu”, Andrzej Duda wyraził swoje pozytywne podejście do pomysłu wicemarszałka Bosaka, nazywając go „ciekawym”. Prezydent podkreślił, że obecna sytuacja, gdzie różne siły polityczne mają swoich sędziów, wyroki, ustawy, i trybunały, może prowadzić do dalszego pogłębiania konfliktów społecznych. W związku z tym, Duda uznał propozycję Bosaka za „jedyną praworządną drogę”, która może pomóc w wyjściu z obecnych sporów.

Prezydent Andrzej Duda popiera „Bosakowską” koncepcję resetu konstytucyjnego

12 stycznia Krzysztof Bosak przedstawił szczegóły swojej koncepcji. Argumentując, że konieczne jest zresetowanie dwóch kluczowych instytucji – Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego. Apelował również do wszystkich sił politycznych o usiądzenie do rozmowy, mimo wzajemnej niechęci, aby znaleźć sposób na praworządne przejście przez proces resetu. Bosak zaznaczył, że celem jest wyjście z obecnego konfliktu poprzez uchwalenie nowych ustaw i ewentualne poprawki do konstytucji. Prezydent Duda, będąc zainteresowany propozycją Konfederacji. Wyraził gotowość do rozmowy z Krzysztofem Bosakiem i wyraził zgodę na pewną wstępną formułę, którą ten proponuje. Pozytywne stanowisko prezydenta wobec pomysłu Bosaka stanowi istotny zwrot w debacie politycznej i może zainicjować dialog między różnymi ugrupowaniami.

Warto zauważyć, że propozycja resetu konstytucyjnego staje się tematem ważnym dla polskiego społeczeństwa, a ewentualne działania w tym kierunku mogą wpłynąć na kształtowanie przyszłego krajobrazu politycznego oraz instytucji państwowych. Czy liderzy różnych partii politycznych podejmą rozmowy i zaczynają proces przywracania porządku konstytucyjnego, pozostaje teraz otwarte pytanie.

Jeśli interesuje Cię aktualna sytuacja polityczna, gospodarcza, społeczna w Polsce i na świecie. Zachęcamy do czytania newsów na portalu Bezpieczna Podróż!

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia