Rządzący szykują się do zmian w Orlenie

210

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ile zarobił orlen w 2023 r.
Orlen traci miliony

Fuzja Orlenu z Lotosem, która zakończyła się w sierpniu 2022 roku, była jednym z kluczowych projektów rządzących w ostatnich latach. Dzięki niej powstał największy koncern paliwowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Jednak fuzja spotkała się z krytyką ze strony opozycji, która zarzucała rządowi, że przeprowadził ją w sposób nietransparentny i bez należytej analizy skutków.

W międzyczasie, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) prowadzi kontrolę dotyczącą fuzji Orlenu z Lotosem. Jak poinformował Tomasz Setta, dziennikarz Interii, NIK opublikuje szczegóły raportu 5 lutego, kilka dni przed walnym zgromadzeniem akcjonariuszy w Orlenie.

Fuzja Orlenu z Lotosem pod lupą NIK

Rządzący przygotowują się do pierwszych zmian personalnych w Orlenie. Za dwa tygodnie, 8 lutego, zbiera się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. W międzyczasie, Najwyższa Izba Kontroli (NIK) chce opublikować raport poświęcony fuzji Orlenu z Lotosem.

Jak poinformował Tomasz Setta, dziennikarz Interii, NIK opublikuje szczegóły raportu 5 lutego, kilka dni przed walnym zgromadzeniem w Orlenie. Raport ma dotyczyć m.in. kosztów fuzji, a także jej wpływu na konkurencję na rynku paliw w Polsce. Według nieoficjalnych informacji, podanych przez Tomasza Settę, NIK może stwierdzić, że fuzja Orlenu z Lotosem była przedsięwzięciem nieracjonalnym z ekonomicznego punktu widzenia. Raport może również wskazywać, że fuzja miała negatywny wpływ na konkurencję na rynku paliw w Polsce.

Podsumowując:

Opublikowanie raportu NIK może być impulsem do zmian personalnych w Orlenie. Jeżeli ustalenia NIK będą negatywne, rządzący mogą użyć tego argumentu, aby zastąpić członków zarządu nowymi osobami.

Opublikowanie raportu NIK może mieć wpływ na kurs akcji Orlenu. Jeśli ustalenia NIK będą negatywne dla spółki, może to doprowadzić do spadku kursu akcji.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia