USA chcą polskich piorunów

Polska Grupa Zbrojeniowa

167

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa
Polska Grupa Zbrojeniowa ma nowego prezesa

PGZ blisko podpisania umowy. 

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) jest na ukończeniu negocjacji z rządem Stanów Zjednoczonych na temat sprzedaży Piorunów – przenośnych zestawów obrony powietrznej. To kolejny sukces polskiej zbrojeniówki na rynku międzynarodowym. Polska Grupa Zbrojeniowa

Pioruny sprawdzone na froncie 

Piorun to nowoczesny system przeciwlotniczy, który może skutecznie zwalczać różne cele powietrzne, takie jak śmigłowce, samoloty szturmowe czy drony. Ukraińskie siły zbrojne użyły piorunów w konflikcie z separatystami na wschodzie kraju. Ich skuteczność i niezawodność zwróciły uwagę amerykańskich wojskowych, którzy szukają podobnych rozwiązań dla swoich potrzeb. Polska Grupa Zbrojeniowa

Umowa wart miliony dolarów

Z informacji, do których dotarła Informacyjna Agencja Radiowa, wynika, że PGZ i USA są blisko podpisania umowy na dostawę kilkuset egzemplarzy zestawów Piorun. Umowa ta może być wart miliony dolarów i stanowić znaczący impuls dla rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego. Przedstawiciele obu stron mają się spotkać w najbliższych dniach, aby sfinalizować szczegóły transakcji.

Polski produkt na światowym poziomie

Piorun to w pełni polska konstrukcja, opracowana przez naukowców i inżynierów z należących do PGZ spółek PIT-Radwar i Mesko. Ten system jest następcą poprzedniego Gromu, który również był eksportowany do wielu krajów. Wyróżnia się jednak znaczną przewagą nad swoim poprzednikiem pod względem zasięgu, celności i odporności na zakłócenia. Może być też odpalany z ruchomego pojazdu, co jest rzadkością wśród systemów tego typu. Polska Grupa Zbrojeniowa

  • Piorun nowej generacji będzie przełomem na rynku – mówił w grudniu ubiegłego roku dr inż. Przemysław Kowalczuk, prezes PIT-Radwar i wiceprezes Mesko. – Pierwsze testy nowego zestawu zespół może przeprowadzić już za 18 miesięcy – dodał.

Umowa z USA jest więc nie tylko potwierdzeniem wysokiej jakości polskiego produktu, ale też szansą na dalsze inwestycje i innowacje w tej dziedzinie. PGZ ma ambicję stać się liderem w produkcji systemów obrony powietrznej na świecie.

Zobacz również: Miecz Ulfberht tajemnicza broń Vikingów

Ciekawe wideo: Polska Grupa Zbrojeniowa

 

Słuchaj nas online!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia