Sejm powołał komisję śledczą ds. Pegasusa

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem
Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem

Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem. Komisja ma zbadać, czy działania operacyjno-rozpoznawcze prowadzone z wykorzystaniem tego oprogramowania wobec polskich obywateli były legalne, prawidłowe i celowe.

Członkami komisji zostali: Marcin Bosacki, Joanna Kluzik-Rostkowska i Witold Zembaczyński z klubu Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek, Marcin Przydacz, Jacek Ozdoba i Sebastian Łukaszewicz z PiS, Magdalena Sroka z PSL-Trzeciej Drogi, Paweł Śliz z Polski 2050-Trzeciej Drogi, Tomasz Trela z Lewicy oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.

Przewodniczącą komisji została Magdalena Sroka z PSL. Funkcję wiceprzewodniczących pełnią Tomasz Trela z Lewicy i Przemysław Wipler z Konfederacji.

Za powołaniem komisji głosowali wszyscy obecni posłowie, w tym posłowie PiS. Partia rządząca uważa, że Pegasus był wykorzystywany zgodnie z prawem, ponieważ były na to zgody sądu.

Innego zdania jest wiceprzewodniczący komisji poseł Lewicy Tomasz Trela. Jego zdaniem sądy nie miały świadomości, jakiego narzędzia do masowej inwigilacji chcą używać służby.

poseł Trela mówi o tym, czyje przesłuchania będzie wnioskować w ramach komisji. Wśród osób, o których mówi, są m.in.:

  • były szef CBA Ernest Bejda
  • były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Paweł Soloch
  • były szef MON Antoni Macierewicz
  • były premier Beata Szydło
  • były wicepremier Jarosław Kaczyński

Komisja śledcza ma rozpocząć prace w najbliższym tygodniu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia