Sejm powołał komisję śledczą ds. Pegasusa

213

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem
Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem

Bezwzględną większością głosów Sejm powołał komisję śledczą do spraw inwigilacji Pegasusem. Komisja ma zbadać, czy działania operacyjno-rozpoznawcze prowadzone z wykorzystaniem tego oprogramowania wobec polskich obywateli były legalne, prawidłowe i celowe.

Członkami komisji zostali: Marcin Bosacki, Joanna Kluzik-Rostkowska i Witold Zembaczyński z klubu Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek, Marcin Przydacz, Jacek Ozdoba i Sebastian Łukaszewicz z PiS, Magdalena Sroka z PSL-Trzeciej Drogi, Paweł Śliz z Polski 2050-Trzeciej Drogi, Tomasz Trela z Lewicy oraz Przemysław Wipler z Konfederacji.

Przewodniczącą komisji została Magdalena Sroka z PSL. Funkcję wiceprzewodniczących pełnią Tomasz Trela z Lewicy i Przemysław Wipler z Konfederacji.

Za powołaniem komisji głosowali wszyscy obecni posłowie, w tym posłowie PiS. Partia rządząca uważa, że Pegasus był wykorzystywany zgodnie z prawem, ponieważ były na to zgody sądu.

Innego zdania jest wiceprzewodniczący komisji poseł Lewicy Tomasz Trela. Jego zdaniem sądy nie miały świadomości, jakiego narzędzia do masowej inwigilacji chcą używać służby.

poseł Trela mówi o tym, czyje przesłuchania będzie wnioskować w ramach komisji. Wśród osób, o których mówi, są m.in.:

  • były szef CBA Ernest Bejda
  • były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Paweł Soloch
  • były szef MON Antoni Macierewicz
  • były premier Beata Szydło
  • były wicepremier Jarosław Kaczyński

Komisja śledcza ma rozpocząć prace w najbliższym tygodniu.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia