Nowy rząd walczy z przerostem administracji, 110 ministrów i vice

Rekordowa liczba ministrów i wiceministrów w rządzie Donalda Tuska. Wpływ na efektywność państwa i jego finanse. Kto za to zapłaci? tak, tak...

199

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rekonstrukcja rządu. Jak szerokie zmiany obejmie?
Rekonstrukcja rządu. Jak szerokie zmiany obejmie?

Rozrost administracji rządowej jest niepokojącym zjawiskiem, które ma negatywny wpływ na efektywność państwa i jego finanse. Miało być mniej stanowisk i mniej kosztów, jest rekord!!! Więcej stanowisk i więcej kosztów. Dziękujemy że choć tu mamy rekord, bierzmy się do roboty bo trzeba na nich zarobić.

Czy więcej ministrów to większe wydatki? czy może to wolontariusze?

Rząd Donalda Tuska, który obiecywał „zmniejszenie biurokracji”, wprowadził do rządu rekordową liczbę 110 ministrów i wiceministrów. To o dwie osoby więcej niż w rządzie Mateusza Morawieckiego, któremu zarzucano nadmierne rozdmuchanie resortów. Przyczyną rozrostu administracji rządowej jest często brak doświadczenia powołanych szefów ministerstw. Aby ministerstwa sprawnie działały, konieczne było zapewnienie wsparcia zastępców z doświadczeniem.

Oczywiście, w niektórych przypadkach powołanie wiceministra jest uzasadnione. Jednak w wielu przypadkach jest to po prostu przerost formy nad treścią. Rozrost administracji rządowej prowadzi do szeregu negatywnych konsekwencji. Po pierwsze, obniża on efektywność państwa. Im więcej urzędników, tym trudniej jest koordynować ich pracę i podejmować szybkie decyzje.

Pst! to tylko taka gra? nie, to nasze pieniądze.

Po drugie, rozrost administracji rządowej jest kosztowny. Urzędnicy państwowi otrzymują wysokie wynagrodzenia, a ich liczba rośnie w tempie szybszym niż wzrost gospodarczy.

Po trzecie, rozrost administracji rządowej prowadzi do korupcji. Im więcej urzędników, tym większa jest pokusa korupcji i nadużyć.

Rząd Donalda Tuska powinien przeprowadzić gruntowną reformę administracji rządowej. Należy zmniejszyć liczbę ministrów i wiceministrów, a także usprawnić ich pracę.

Oto kilka konkretnych propozycji reformy administracji rządowej:

  • Zmniejszenie liczby ministrów i wiceministrów. W wielu przypadkach można połączyć kilka ministerstw lub zlikwidować je w ogóle.
  • Usprawnienie koordynacji pracy ministrów. Należy wprowadzić jasny podział kompetencji między ministerstwami i ułatwić komunikację między nimi.
  • Ograniczenie uprawnień ministrów i wiceministrów. W wielu przypadkach uprawnienia ministrów można przekazać niższym urzędnikom lub organom samorządowym.

Reforma administracji rządowej jest konieczna, aby poprawić efektywność państwa i jego finanse.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo.

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia