Ameryka stworzyła superbroń. Przedstawiamy Chimerę

283

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Broń mikrofalowa zamienia energię ze źródła zasilania, takiego jak silnik, na pulsacyjną energię mikrofalową i skupia ją na celu za pomocą anteny lub reflektora. Na zdjęciu - THOR
Broń mikrofalowa zamienia energię ze źródła zasilania, takiego jak silnik, na pulsacyjną energię mikrofalową i skupia ją na celu za pomocą anteny lub reflektora. Na zdjęciu - THOR

Armia amerykańska wprowadziła do użytku nową broń mikrofalową o nazwie Chimera, która skutecznie niszczy drony. System ten przeszedł trzytygodniowe testy terenowe na poligonie rakietowym White Sands w Nowym Meksyku, w których bezbłędnie śledził i uderzał jednocześnie w dziesiątki celów powietrznych z prędkością światła.

Ameryka stworzyła superbroń. Chimera – pogromca dronów

Chimera emituje wiązki o wysokiej energii w szerokim zakresie w paśmie mikrofalowym widma elektromagnetycznego. Wiązki te mają moc do 100 kilowatów i mogą być skierowane na cele w odległości do 10 kilometrów. Wiązki te powodują nagrzewanie się elektroniki dronów, co prowadzi do ich wyłączenia lub uszkodzenia. Chimera może zniszczyć nawet roje dronów, co jest istotnym atutem w obliczu rosnącego zagrożenia ze strony tego rodzaju uzbrojenia. Wyposażona jest w zaawansowane systemy śledzenia celów, które umożliwiają jej wykrywanie i namierzanie dronów nawet w warunkach trudnej widoczności.

Opinie ekspertów

Chimera nie jest jedynym programem rozwoju broni mikrofalowej w USA. Amerykańskie siły powietrzne opracowały również taktyczne działo mikrofalowe dużej mocy THOR. Chimera przewyższa jednak THOR większym zasięgiem i możliwościami niszczenia dronów. Eksperci uważają, że Chimera jest „przełomem w dziedzinie obrony przeciwlotniczej”. W takim tonie wypowiedział się Colin Whelan, prezes Advanced Technology w firmie Raytheon, która opracowała system. „Broń ta jest skuteczna, opłacalna i niezawodna. Może stanowić istotne wzmocnienie obrony powietrznej przed dronami” – dodał. Z kolei David Hambling, ekspert ds. broni mikrofalowej opiniuje, iż „Chimera to poważne zagrożenie dla dronów. Broń ta jest bardzo skuteczna w zwalczaniu dronów, nawet tych wyposażonych w systemy antyradarowe”.

Wprowadzenie do użytku Chimery to kolejny krok w rozwoju amerykańskich sił zbrojnych. Broń ta będzie stanowić istotne wzmocnienie obrony powietrznej przed zagrożeniami ze strony dronów, które w ostatnich latach stały się coraz bardziej powszechnym i skutecznym rodzajem uzbrojenia.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia