Meta Marka Zuckerberga triumfuje na Wall Street

195

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Meta Marka Zuckerberga - dłoń trzyma poziomo smartfon, na jego białym ekranie widać duże czarno-niebieskie logo META. W tle rozsypane banknoty dolarów.
Meta Marka Zuckerberga - dłoń trzyma poziomo smartfon, na jego białym ekranie widać duże czarno-niebieskie logo META. W tle rozsypane banknoty dolarów.

Firma zajmująca się mediami społecznościowymi, przekazała swoim inwestorom szereg dobrych wiadomości: kwartalne zyski, które potroiły się rok do roku, do ponad 14 miliardów dolarów, wzrost liczby użytkowników, oraz niższe koszty i wyższe przychody z reklam. Nawet jej bardzo wyśmiewany, przynoszący straty projekt zajmujący się wirtualną rzeczywistością osiągnął kamień milowy, generując 1 miliard dolarów przychodu. Aby nie było wątpliwości co do kondycji firmy, po raz pierwszy w swej historii Meta Marka Zuckerberga ogłosiła dywidendę.

Jest to wypłata dla akcjonariuszy – w tym przypadku 50 centów na akcję. Firma, właściciel Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, zobowiązała się również do utrzymania płynności finansowej. Twierdząc, że jej świetna sytuacja pozwala inwestować w biznes, jednocześnie planując takie płatności w cyklach kwartalnych “w przyszłości”.

Meta Marka Zuckerberga nie jest jedyna

Akcje firmy, już na rekordowym poziomie, wzrosły o ponad 12% w handlu po godzinach. Analitycy powiedzieli, że decyzja o oferowaniu dywidendy była znakiem dojrzałości, gdy Facebook zbliża się do swoich 20. urodzin. Potwierdziło to zmianę nastrojów inwestorów z 2022 roku, kiedy akcje firmy spadły, a wpływowy inwestor napisał list otwarty do pana Zuckerberga, że firma “zawędrowała do krainy nadmiaru – zbyt wielu ludzi, zbyt wielu pomysłów, zbyt mało pilności” i „potrzebowała odzyskać swoje “mojo”. Inne firmy technologiczne, dużego formatu również cieszą się z dobrej passy. Sprzedaż Amazona wzrosła o 14% rok do roku w okresie od września do grudnia. Wyniki Amazona przerosły oczekiwania analityków, przyczynił się do tego silny wzrost świątecznych zakupów online, oraz stabilny wzrost w biznesie związanym z chmurą obliczeniową. Osiągnięte wyniki skutkowały wzrostem akcji Amazona o ponad 8% w handlu po godzinach.

W Apple przychody wróciły do wzrostu po raz pierwszy od roku, a jego zyski również przekroczyły oczekiwania dzięki rosnącej sprzedaży iPhone’ów, jednak jego akcje spadły o 3% w handlu po godzinach, po tym jak prognozował spadek sprzedaży iPhone’ów spowodowany silną konkurencją w Chinach. Wydajność Meta była najbardziej oszałamiająca, przychodząc zaledwie dzień po tym, jak stanęła w obliczu zaciekłej krytyki w Waszyngtonie, gdzie senatorzy powiedzieli panu Zuckerbergowi, że jego produkt “zabija ludzi” i zmusili go do przeproszenia rodzin ofiar wykorzystywania seksualnego dzieci. Mówiąc do analityków w czwartek, Meta przyznała, że stoi przed wyzwaniami regulacyjnymi, które mogą “znacząco” wpłynąć na jej biznes. Ale poświęciła temu niewiele czasu. Na razie, czegokolwiek Meta by nie zrobiła nie ma wątpliwości, że ludzie i reklamodawcy będą się jej trzymać. Meta powiedziała, że w grudniu prawie 3,2 miliarda ludzi było aktywnych codziennie na jednej z jej platform, co oznacza wzrost o 8% rok do roku.

Przychody w okresie od września do grudnia wzrosły o 25% rok do roku, do ponad 40 miliardów dolarów. Tymczasem akcja cięcia kosztów, uruchomiona w zeszłym roku przez Zuckerberga, pomogła obniżyć wydatki o 8%. Liczba pracowników była o 22% niższa. Jasmine Engberg, główna analityczka w Insider Intelligence, powiedziała, że firma przekroczyła oczekiwania, ponieważ jej inwestycja w wykorzystanie sztucznej inteligencji do poprawy reklam się opłaciła. “To był znakomity Q4” – powiedziała. „“Zyski Meta w 2023 roku są powodem do większej radości, gdy zbliża się 20. rocznica Facebooka.”

(Źródło-BBC)

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia