Konwersja na chrześcijaństwo jako strategia azylowa?

Chrześcijan przybywa w zaskakującym tempie... Jakie są motywacje nielegalnych imigrantów?

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konwersja na chrześcijaństwo - masowe nawrócenie czy strategia azylowa?
Konwersja na chrześcijaństwo - masowe nawrócenie czy strategia azylowa?

40 nielegalnych imigrantów przebywających na barce „Bibby Stockholm” w Portland złożyło deklarację konwersji na chrześcijaństwo, a kolejni rozważają podobny krok. Władze obawiają się, że masowa zmiana wiary może być sposobem na przyspieszenie procesu azylowego.

Konwersja na chrześcijaństwo – masowe nawrócenie?

Na barce „Bibby Stockholm” w Portland, na południu Anglii, zakwaterowano 300 nielegalnych imigrantów. Według doniesień „Daily Telegraph”, 40 z nich przeszło już na chrześcijaństwo lub zadeklarowało chęć konwersji w najbliższym czasie. Sytuacja ta budzi obawy brytyjskiego rządu, który podejrzewa, że masowa zmiana wiary może być sposobem na przyspieszenie procesu azylowego.

Istnieje obawa, że ​​niektórzy imigranci udają chrześcijan, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie azylu w Wielkiej Brytanii. Konwersja na chrześcijaństwo może być łatwiejszą droga do uzyskania azylu, ponieważ imigranci mogą powoływać się na prześladowania religijne w swoich krajach pochodzenia.

Rząd brytyjski stoi przed wyzwaniem weryfikacji prawdziwości motywacji imigrantów. Konieczne jest opracowanie procedur, które pozwolą na rzetelną ocenę ich deklaracji i zapewnią bezpieczeństwo społeczeństwa.

Przypadek Ezediego

35-letni Abdul Shokoor Ezedi, afgański azylant, jest poszukiwany przez brytyjskie służby po tym, jak w minioną środę, w Londynie oblał żrącą substancją swoją byłą partnerkę, jej dwie córki i dziewięć innych osób. Ezedi otrzymał azyl w Wielkiej Brytanii, powołując się na konwersję na chrześcijaństwo i groźbę prześladowań w ojczyźnie.

Ezedi uciekł do Wielkiej Brytanii i złożył wniosek o azyl, twierdząc, że w Afganistanie grozi mu prześladowanie ze względu na wiarę. Po długim procesie i dwóch odrzuconych wnioskach, w trzeciej instancji przyznano mu azyl.

W środę Ezedi zaatakował swoją byłą partnerkę, 24-letnią Farah, oblewając ją żrącym kwasem. W wyniku ataku kobieta i jej dwie córki, w wieku 4 i 2 lat, doznały poważnych oparzeń. Kwas zranił również dziewięć innych osób, które znajdowały się w pobliżu.

Ezedi zbiegł z miejsca zdarzenia i jest poszukiwany przez policję.

Sprawa budzi wiele pytań o wiarygodność konwersji relegijnej Ezediego i procedury przyznawania azylu w Wielkiej Brytanii. Przyjaciel mężczyzny twierdzi, że Ezedi nadal praktykuje islam i nigdy nie zerwał z tą religią.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia