Skoki narciarskie Puchar Świata w USA

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu kompleks skoczni narciarskich w Lake Placid. Skoki narciarskie Puchar Świata w USA.
Skoki narciarskie Puchar Świata w USA - kompleks skoczni narciarskich w Lake Placid (USA). Źródło: (www.facebook.com/skijumpingpl, fot. Tadeusz Mieczyński )

Skoki narciarskie Puchar Świata w USA – oczywiście skoki narciarskie w ramach PŚ w Lake Placid, to już historia. Za oceanem odbyły się razem trzy konkursy, dwa indywidualne i także jeden konkurs w duetach.

W bardzo dobrej i polskiej atmosferze, ponieważ w Lake Placid znowu polscy kibice pokazali. Że Polscy skoczkowie mogą liczyć na polskich kibiców praktycznie wszędzie. Co dowodem był ten weekend w Stanach Zjednoczonych. Ponieważ przebrani w biało-czerwone barwy przedstawiciele Polonii mogli emocjonować się skokami narciarskimi od piątku do niedzieli.

Skoki narciarskie Puchar Świata w USA – 1 konkurs

Oczywiście pierwszy konkurs odbył się w sobotę, ale poprzedziły go piątkowe kwalifikację, w których najlepszy był Słoweniec Lovro Kos. Po pierwszej serii konkursu w Lake Placid Stefan Kraft był na najlepszej drodze do zwycięstwa. Druga seria pokazała, co innego, bo nie obyło się bez zaskoczeń, niespodzianek i wzruszeń. Ponieważ drugi skok Austriaka był jednak koszmarny. W drugiej serii Kraft przy wyjściu z progu popełnił błąd i musiał ratować się przed upadkiem. Oddał bardzo krótki skok (104 metry), z pierwszej pozycji spadł na 24. miejsce. Z pewnością Stefan Kraft o sobotnim konkursie Pucharu Świata w Lake Placid będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

Odwrotnie, będzie miał sobotni bohater Słoweniec Lovro Kos. Ponieważ pewną niespodzianką było zwycięstwo Lovro Kosa. Słoweniec już cztery razy tej zimy otarł się o podium. Za piątym podejściem się udało i to jak. Pierwsze premierowe zwycięstwo skoczka urodzonego w Lublanie. Z dobrej strony zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Skoczek zajął szóste miejsce, wyrównał życiowy rekord i odnotował najlepszy wynik w tym sezonie.

Skoki narciarskie Puchar Świata w USA – konkurs duetów

Skoki narciarskie w Pucharze Świata konkurs duetów, to oczywiście jeszcze nadal nowość. Dwóch zawodników na drużynę, trzy serie i nacisk na czołowych skoczków z każdej reprezentacji. W konkursie super team udział wzięło jedenaście ekip. Jeden słaby skok Dawida przekreślił szansę na sukces. Ponieważ błąd na progu i powiewy wiatru sprawiły, że nasz mistrz świata wylądował zaledwie na 106 metrze. Niestety nasi skoczkowie zajęli dopiero siódme miejsce. Oczywiście zwyciężyli niesamowici Austriacy przed Niemcami i także przed Norwegią.

Skoki narciarskie Puchar Świata w USA – 2 konkurs

Drugi konkurs obył się w niedziele. Niedziela odbyła się pod dyktandem niespodzianek i z Polskimi akcentami. Ponieważ przebudzenie Piotra Żyły w Lake Placid! Polak tuż za podium, zabrakło niewiele to jego najlepszy wynik w sezonie, a na 10 miejscu Aleksander Zniszczoł. Chociaż Aleksander błyszczał w całym weekendzie w skokach narciarskich Pucharu Świata w Lake Placid. Który świetnie zaprezentował się zarówno w zawodach indywidualnych, jak i duetach. I oczywiście Kraft znów najlepszy Austriacki zawodnik wygrywa niedzielne zawody o 3.2 punktu przed Lovro Kosem i Philippem Raimundem. Ostatecznie drugie miejsce ex aequo zajęli Niemiec i Słoweniec.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kolarski kalendarz wyścigów w sezonie 2024

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia