Rozbicie gangu złodziei samochodów w Warszawie

Grupa przestępcza zajmująca się kradzieżą samochodów i paserstwem została rozbita dzięki stołecznej policji i CBŚP

328

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

międzynarodowy gang złodziei samochodów - białe BMW w kontenerze
Międzynarodowy gang złodziei samochodów został rozbity - sukces policji i Straży Granicznej

Stołeczna policja może pochwalić się kolejnym sukcesem. Jest nim rozbicie gangu złodziei samochodów.

Warszawscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP i strażą graniczną, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą i paserstwem luksusowych samochodów. Gang działał na terenie Warszawy i okolic, a jego członkowie zdołali ukraść 29 pojazdów o łącznej wartości 4 milionów złotych. W dniu 12.02.2024 roku, w godzinach porannych, zrealizowano równoczesne wejścia do 16 wytypowanych obiektów na terenie powiatu wołomińskiego. W wyniku akcji zatrzymano 7 osób, a 5 kolejnych doprowadzono z aresztów śledczych i zakładów karnych. Wśród zatrzymanych znajdują się dwaj liderzy grupy, odpowiedzialni za jej kierowanie i koordynowanie działań. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kradzieży z włamaniem oraz paserstwa. Dwóm osobom, pełniącym funkcje kierownicze w grupie, dodatkowo zarzucono kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Rozbicie gangu złodziei samochodów – działalność grupy

W trakcie przeszukania zabezpieczono 9 luksusowych samochodów o łącznej wartości 1,1 mln zł, w tym m.in. BMW M8 Gran Coupe, Mercedesa AMG GT S i Audi R8. Ponadto ujawniono i zabezpieczono 29 tys. zł w gotówce oraz części samochodowe o wartości 280 tys. zł. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała na terenie Warszawy i okolic od 2021 roku. Członkowie gangu ukradli łącznie 29 luksusowych samochodów o łącznej wartości 4 mln zł, a następnie sprowadzili je do Polski i sprzedali na czarnym rynku.

Sprawa jest nadzorowana przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zastosował wobec 9 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym jest znaczącym sukcesem stołecznych służb i stanowi poważny cios dla przestępczości samochodowej na terenie województwa mazowieckiego.

Jak nie dać się okraść?

Chociaż rozbicie gangu złodziei samochodów to niewątpliwie sukces, zawsze warto stosować się do zasad bezpieczeństwa, aby maksymalnie utrudnić złodziejom życie. Oto kilka wskazówek, jak nie stać się ofiarą kradzieży samochodu:

• Parkuj w bezpiecznych miejscach: Wybieraj dobrze oświetlone i monitorowane parkingi, najlepiej w pobliżu ruchliwych ulic lub obiektów użyteczności publicznej. Unikaj parkowania w ciemnych, ustronnych miejscach.

• Używaj zabezpieczeń: Zainstaluj w swoim samochodzie alarm, immobiliser lub blokadę kierownicy. Pamiętaj o zamykaniu wszystkich drzwi i okien, nawet na krótkie postoje.

• Nie zostawiaj wartościowych przedmiotów w samochodzie: Nawet drobne przedmioty, takie jak telefon czy laptop, mogą skusić złodzieja do włamania.

• Bądź czujny: Zwracaj uwagę na podejrzane osoby kręcące się wokół Twojego samochodu. W przypadku zauważenia czegoś niepokojącego, zgłoś to natychmiast policji.

• Zainwestuj w ubezpieczenie AC: Ubezpieczenie autocasco może uchronić Cię przed finansowymi konsekwencjami kradzieży.

Pamiętaj, że złodzieje najczęściej wybierają łatwe cele, więc zadbaj o to, aby Twój samochód nie był jednym z nich.

Poznaj też, co się dzieje z samochodami po kradzieży.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia