Prezydent Duda podsumowuje posiedzenie Rady Gabinetowej: „Merytoryczne i udane”

Prezydent Andrzej Duda podsumował posiedzenie Rady Gabinetowej, w którym udział wziął premier Donald Tusk wraz z ministrami.

190

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

"To był dobry, merytoryczny dzień. Omówiliśmy najważniejsze sprawy dla Polski, dla Polaków."
"To był dobry, merytoryczny dzień. Omówiliśmy najważniejsze sprawy dla Polski, dla Polaków."

Prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej z zadowoleniem podsumował spotkanie, podkreślając potrzebę omawianych inwestycji. Zaznaczył, że harmonogramy i terminy mogą być jeszcze przedmiotem analizy.

Prezydent Duda: „Merytoryczne i udane”

Warszawa, 13 lutego 2024 r. – Prezydent Andrzej Duda w dniu dzisiejszym podsumował posiedzenie Rady Gabinetowej, w którym udział wziął premier Donald Tusk wraz z ministrami. Prezydent określił spotkanie jako „merytoryczne i udane”, podkreślając liczenie na realizację kluczowych inwestycji, w tym w obszarze energetyki jądrowej.

Podczas posiedzenia omówiono m.in. kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski, w tym plany budowy elektrowni jądrowych. Prezydent Duda wyraził zadowolenie z zaawansowania prac nad tą strategiczną inwestycją.

„To był dobry, merytoryczny dzień. Omówiliśmy najważniejsze sprawy dla Polski, dla Polaków. Cieszę się, że mogliśmy w gronie najważniejszych osób w państwie porozmawiać o tym, co jest najważniejsze dla Polski” – powiedział prezydent Duda.

Prezydent zapewnił również, że w razie potrzeby zwoła kolejną Radę Gabinetową, aby kontynuować dyskusję nad kluczowymi dla kraju kwestiami.

Rada Gabinetowa – czym jest i jakie pełni funkcje?

Rada Gabinetowa to instytucja konstytucyjna opisana w art. 141 Konstytucji RP. Składa się z Prezydenta Rzeczypospolitej, który przewodniczy obradom, oraz członków Rady Ministrów.

Funkcje Rady Gabinetowej:

  • Konsultacyjna: Rada Gabinetowa służy do konsultacji w sprawach szczególnej wagi. Prezydent RP może zwołać posiedzenie Rady w dowolnym momencie, gdy uzna to za konieczne.
  • Opiniodawcza: Rada Gabinetowa nie posiada kompetencji do podejmowania wiążących decyzji. Jej rolą jest formułowanie opinii i stanowisk w omawianych sprawach.
  • Koordynacyjna: Rada Gabinetowa może ułatwiać koordynację działań Prezydenta RP i Rady Ministrów.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Rośnie majątek producentów chipów: Arm Holdings – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Plan KE redukcji CO2 to utopia – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

PETA wzywa do rezygnacji z karuzeli ze zwierzętami PETA – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia