Plan KE dotyczący redukcji emisji CO2 o 90% to paranoja?

Zakaz produkcji i sprzedaży aut spalinowych w UE od 2035 roku już okazał się mżonką. Jednak konsekwencje w postaci załamania rynku aut w Europie i utrata lidera eksportu przez Niemcy to konsekwencje tego ruchu.

183

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zakaz produkcji i sprzedaży aut spalinowych w UE od 2035 roku już okazał się mżonką. Redukcja CO2 na życzenie?
Zakaz produkcji i sprzedaży aut spalinowych w UE od 2035 roku już okazał się mżonką. Redukcja CO2 na życzenie?

Thomas O’Donnell, ekspert ds. energetyki z amerykańskiego think tanku Wilson Center, skrytykował opublikowane we wtorek przez Komisję Europejską zalecenia redukcji emisji gazówcieplarnianych netto o 90 proc. do 2040 roku. Plan KE to utopia.

Im bardziej zmniejszymy emisją CO2 tym więcej wyemitują Chiny

O’Donnell nazwał te plany „fantastyką” i „przestawianiem leżaków na tonącym Titanicu”. Stwierdził, że KE stawia na niesprawdzone i drogie technologie, takie jak wychwytywanie i składowanie CO2, zamiast na sprawdzone rozwiązania, jak energia jądrowa. Ekspert podkreślił, że zmiany klimatyczne to palący problem, ale obecne plany KE nie są realistyczne. Według niego, Bruksela jest „zakładnikiem niemieckiej ideologii”, która narzuca definicję „zielonej” energii i wyklucza energię jądrową.

O’Donnell opowiedział się za przyjęciem energii jądrowej na wielką skalę. Przykładem udanej transformacji energetycznej opartej na atomie jest Francja, która z powodzeniem zdekarbonizowała swój sektor elektroenergetyczny w ciągu 40 lat. Krytyka O’Donnella wpisuje się w szerszą debatę na temat optymalnej strategii redukcji emisji CO2. Zwolennicy energii jądrowej argumentują, że jest to niezbędne narzędzie w walce z ociepleniem klimatu. Przeciwnicy atomu twierdzą, że energia jądrowa jest niebezpieczna i generuje odpady, których nie potrafimy bezpiecznie składować.

Unia lubi fantazjować bo urzędnicy nigdy na to wszystko nie zapracowali

Komisja Europejska stoi przed wyzwaniem pogodzenia różnych interesów i opracowania realnego planu osiągnięcia neutralności klimatycznej. Plan ten musi być oparty na solidnych podstawach naukowych i uwzględniać zarówno technologiczne możliwości, jak i społeczne akceptacja różnych rozwiązań.

Zakaz produkcji i sprzedaży aut spalinowych w UE od 2035 roku już okazał się mżonką. Jednak konsekwencje w postaci załamania rynku aut w Europie i utrata lidera eksportu przez Niemcy to konsekwencje tego ruchu. Urzędnicy lubią pofantazjować za nieswoje pieniądze. Skutki już są opłakane. Co będzie dalej? Będziemy się przyglądać. Plan KE to utopia i nie jest to pierwszy taki przypadek.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia