Prezydent i wicemarszałek. Tajemnicze spotkanie w Pałacu

173

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Andrzej Duda Krzysztof Bosak i reset konstytucyjny

Prezydent Andrzej Duda oraz lider partii Konfederacja, Krzysztof Bosak, zaplanowali spotkanie w celu omówienia kwestii „resetu konstytucyjnego”. Propozycja ta zakłada wprowadzenie poprawek do Konstytucji, aby zmienić składy Krajowej Rady Sądownictwa, Sądu Najwyższego oraz Trybunału Konstytucyjnego. Marcin Mastalerek, z Kancelarii Prezydenta już wczoraj ujawnił, że Bosak zwrócił się do prezydenta z prośbą o takie spotkanie na piśmie, dodając, że na początku spotkania zaproszeni zostaną dziennikarze. Prezydent i wicemarszałek. Tajemnicze spotkanie w Pałacu.

Prezydent i wicemarszałek. Tajemnicze spotkanie w Pałacu.

Ironią wydaje się fakt, że podczas gdy PiS próbowało dokonać zmian w Konstytucji, opozycja wyrażała stanowczy sprzeciw, argumentując, że nie będą zmieniać ustawy z ludźmi, którzy ją łamią. Mastalerek wyraził również wątpliwości co do chęci realnego podjęcia tematu przez PiS. Sugerował natomiast, że Donaldowi Tuskowi, liderowi Platformy Obywatelskiej, zależy na wprowadzeniu chaosu, aby odwrócić uwagę od własnych działań.

Po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej, prezydent Duda ujawnił, że rozmawiał z rządem oraz premierem o kluczowych inwestycjach dla Polski. Wśród tematów: budowa elektrowni atomowej, Centralnego Portu Komunikacyjnego, modernizacja polskiej armii i portów morskich. Podkreślił, że te inwestycje mają fundamentalne znaczenie dla kraju, a jego celem jest ich realizacja. Duda wyraził również zadowolenie z przebiegu spotkania, relacjonując, że Donald Tusk określił je jako bardzo udane, ze względu na merytoryczną dyskusję na temat konkretnych działań.

Spotkanie między Dudą a Bosakiem wzbudza duże zainteresowanie w kontekście aktualnych debat politycznych w Polsce. Wprowadzenie ewentualnych zmian w Konstytucji byłoby istotnym krokiem, który mógłby znacząco wpłynąć na funkcjonowanie państwa i jego instytucji. Wynikiem tego spotkania będzie dalsza dyskusja na temat proponowanych zmian i ich ewentualnych konsekwencji dla polskiego systemu prawno-politycznego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia