Zatonięcie rosyjskiego okrętu desantowego „Cezar Kunikow”

14 lutego zdarzyło się coś wyjątkowego – zatopienie rosyjskiego okrętu desantowego Cezar Kunikow przez ukraińskie drony szturmowe. Sprawdź, jak to się stało!

83

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rosyjski okręt desantowy - Zatonięcie rosyjskiego okrętu Cezar Kunikow
Zatonięcie rosyjskiego okrętu Cezar Kunikow - na zdjęciu okręt desantowy Korżakow

Ukraiński Wywiad Wojskowy opublikował nagranie, na którym widać zniszczenie dużego rosyjskiego okrętu desantowego „Cezar Kunikow” (BDK-64). Według informacji, statek został zaatakowany przez ukraińskie morskie drony szturmowe Magura V5, co doprowadziło do jego przewrócenia się i zatopienia. Zatonięcie rosyjskiego okrętu Cezar Kunikow to kolejne zwycięstwo Ukraińców.

Zatonięcie rosyjskiego okrętu a raczej zatopienie go

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem 14 lutego u wybrzeży okupowanego Krymu, w pobliżu miasta Ałupka. Informację o zatopieniu okrętu potwierdził Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, podkreślając, że miało to miejsce na ukraińskich wodach terytorialnych.

Niektóre źródła donoszą o eksplozjach na pokładzie okrętu przed jego zatonięciem, do których miało dojść po uderzeniu dronów.

Do południa 14 lutego informacje o zatopieniu „Cezar Kunikowa” nie zostały oficjalnie potwierdzone ani przez stronę rosyjską, ani przez niezależne źródła.

„Cezar Kunikow” to jeden z nowszych okrętów desantowych w rosyjskiej flocie. Zbudowany w Stoczni Północnej w Gdańsku w 1986 roku, brał udział m.in. w wojnach w Gruzji i Syrii.

Okręty desantowe projektu 775, do którego należy „Cezar Kunikow”, to seria 28 jednostek zaprojektowanych i zbudowanych w czasach PRL. Długi na 112,5 metra statek ma wyporność 2900 ton bez ładunku i 4400 ton z pełnym ładunkiem. Standardowa załoga składa się z 87 osób.

Zatopienie „Cezar Kunikowa” to znaczący sukces ukraińskiej armii i kolejny cios dla rosyjskiej floty wojennej.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia