Minister Kołodziejczak w akcji czyli Ujawnienie prawdy o ukraińskim zbożu

Taśmy Kołodziejczaka ujawniają kontrowersje dotyczące importu ukraińskiego zboża do Polski – protesty rolników w Dorohusku, embargo, PKP Cargo Connect i minister Michał Kołodziejczak. Poznaj fakty

129

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami
Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami

Taśmy Kołodziejczaka ujawniają kontrowersje wokół importu ukraińskiego zboża do Polski. Rolnicy protestują w Dorohusku, twierdząc, że transporty naruszają embargo i szkodzą polskim rolnikom.

Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami - protest
Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami – protest

Kto odpowiada za zniszczenie rynku zboża w Polsce i kto zarobił 6 mld zł? – Taśmy Kołodziejczaka i Zielony Ład

Wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak interweniował w sprawie wagonu ze spleśniałą kukurydzą i rzepakiem. Menedżer PKP Cargo Connect odmówił mu informacji, zasłaniając się tajemnicą handlową. Rolnicy grożą blokadą torów, jeśli nie zostaną wyjaśnione kontrowersje. PKP Cargo zapewnia, że działa zgodnie z prawem i przestrzega embarga. Gdzie jest prawda? Czy afera Pegasusa wiąże się z tym, dokąd prowadzą wątki?

Spór budzi wiele emocji a rolnicy są zdesperowani i czują się oszukani. Zarząd PKP Cargo broni swoich działań i twierdzi, że nie ma nic do ukrycia. Pamiętajmy że to nie jest już spółka Skarbu Państwa ale ktoś podejmował decyzje na najwyższym szczeblu by transportować tędy zboże z Ukrainy. Protestujący rolnicy z całej Polski gromadzą się w Dorohusku a sytuacja jest coraz bardziej napięta i może dojść do konfrontacji.

Ważne pytania – taśmy Kołodziejczaka mówią?

  • Czy PKP Cargo rzeczywiście narusza embargo na import ukraińskiego zboża?
  • Jakie są interesy różnych stron konfliktu?
  • Jakie mogą być dalsze konsekwencje tej sytuacji?
  • Protest rolników w Dorohusku trwa od 6 lutego.
  • 20 lutego odbędzie się ogólnopolski protest rolników przeciwko importowi z Ukrainy i Zielonemu Ładowi i blokady uzgodnione z rolnikami z Europy, będzie blokada portów jak w Antwerpii
  • Prokuratura w Chełmie wszczęła śledztwo w sprawie incydentu z 11 lutego, gdy protestujący wysypali na ulicę zboże.

Z jednej strony mamy zdesperowanych rolników, którzy czują się oszukani i zdradzeni przez własny rząd. Widzą, jak ich ciężka praca idzie na marne, a ich rodziny pogrążają się w coraz większych długach. Nie mają innego wyjścia, jak tylko protestować, walczyć o swoje przetrwanie. W tle mamy Zielony Ład.

Z drugiej strony mamy potężne firmy transportowe i państwowe spółki, które czerpią ogromne zyski z importu ukraińskiego zboża. Nie chcą one rezygnować z intratnego biznesu, nawet jeśli oznacza to niszczenie polskiego rolnictwa.

Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami - wkrótce blokada portów
Minister Kołodziejczak rozmawia z rolnikami – wkrótce blokada portów

Polscy rolnicy walczą o swój byt, zostali oszukani

W tej nierównej walce rolnicy czują się bezsilni. Spotykają się z arogancją i obojętnością ze strony władz. Policja pilnuje porządku, ale nie po to, by chronić rolników, a by bronić interesów bogatych firm. Minister jest ich obrońcą, taśmy Kołodziejczaka mogą być początkiem odkrycia wielkiej afery zbożowej. Unia dokłada do tego Zielony Ład i robi się bigos.

Protestujący rolnicy są zdeterminowani. Nie ustąpią, dopóki ich postulaty nie zostaną spełnione. Domagają się natychmiastowego wstrzymania importu ukraińskiego zboża i wprowadzenia mechanizmów, które ochronią polski rynek. Nad Dorohuskiem wisi widmo konfrontacji. Rolnicy grożą blokadą torów kolejowych, a władze ostrzegają przed radykalnymi krokami. Czy uda się uniknąć tragedii? No i czy rząd wreszcie usłyszy głos protestujących rolników? Czy polski rolnik ma jeszcze jakąś przyszłość?

Co dalej?

Te pytania pozostają bez odpowiedzi. Jedyne, co jest pewne, to to, że w Dorohusku rozgrywa się dramat, który może mieć daleko idące konsekwencje dla całej Polski.

Emocje sięgają zenitu. Strach miesza się z nadzieją. Z jednej strony gniew i frustracja, z drugiej determinacja i wola walki.

Co przyniesie przyszłość? Tego nie wie nikt. Ale jedno jest pewne: to historia, która nie pozostawi nikogo obojętnym.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia