Były prezes PKO BP oskarżony o wypłatę nienależnych świadczeń

Zbigniew Jagiełło, wieloletni prezes PKO BP, stanął przed zarzutami prokuratury. Chodzi o wypłatę nienależnych odpraw i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop, co miało narazić bank na stratę blisko 5 milionów złotych.

196

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Były prezes PKO BP oskarżony o malwersacje. Nie przyznaje się do winy.
Były prezes PKO BP oskarżony o malwersacje. Nie przyznaje się do winy.

Lubelska prokuratura przedstawiła Zbigniewowi Jagielle, byłemu prezesowi PKO BP, osiem zarzutów dotyczących wypłaty nienależnych odpraw i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop. Jagiełło nie przyznaje się do winy, twierdząc, że działał zgodnie z prawem.

Były prezes PKO BP oskarżony o malwersacje

Prokuratura Regionalna w Lublinie przedstawiła Zbigniewowi Jagielle, byłemu prezesowi PKO BP, osiem zarzutów dotyczących wypłaty nienależnych odpraw i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop. Zarzuty obejmują kwotę blisko 5 milionów złotych.

Według śledczych, Jagiełło w latach 2011-2017 działając wbrew interesom banku, przyznał nieuzasadnione ekonomicznie i prawnie odprawy i inne świadczenia pieniężne członkom kadry kierowniczej. Spowodowało to szkodę majątkową w wysokości 4,9 mln zł. Zbigniew Jagiełło nie jest jedyną osobą oskarżoną w tej sprawie. Zarzuty usłyszało również kilkoro innych osób, m.in. byłych członków zarządu PKO BP.

Sam Jagiełło, który otrzymał ponad 750 tys. zł z tytułu tych świadczeń, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że działał zgodnie z prawem i w interesie banku. Zapowiada również walkę o swoje dobre imię. Twierdzi, że jest ofiarą politycznej nagonki.

Prokuratura zarzuca byłemu prezesowi banku PKO BP m.in:

  • Nadużycie zaufania przy zawieraniu umów o pracę z siedmioma pracownikami banku, w których przyznał im nienależne odprawy i inne świadczenia.
  • Niedbałe działanie na szkodę banku, polegające na niewłaściwym nadzorze nad wypłatami odpraw i ekwiwalentów za niewykorzystany urlop.

Sprawa jest rozwojowa. Prokuratura prowadzi dalsze śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie PIT-2 – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

LGBT – małżeństwa jednopłciowe dozwolone w Grecji – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia