Skoki narciarskie PŚ w Sapporo

76

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu skoczkowie podczas dekoracji po drugim konkursie w skokach narciarskich w Sapporo. Skoki narciarskie PŚ w Sapporo.
Skoki narciarskie PŚ w Sapporo - dekoracja zawodników. Źródło (Facebook Kocham skoki narciarskie).

Skoki narciarskie PŚ w Sapporo – tak oczywiście zawody skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Sapporo. To już historia w pierwszym konkursie w Sapporo podium było przewidywalne: ponieważ składało się tylko z członków czołowej trójki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata – Stefana Krafta, Ryoyu Kobayashiego i Andreasa Wellingera. Stefan Kraft oczywiście tym zwycięstwem zrównał się z Adamem Małyszem i Kamilem Stochem w liczbie zwycięstw 39 wygranych w skokach narciarskich w ramach PŚ. Ósme miejsce zajął Dawid Kubacki. W finale wystąpiło trzech Polaków. Żyła pierwszej serii skoczył zaledwie 107 metrów i zajął 45. miejsce, co nie daję awansu do serii finałowej. Historyczny pucharowy punkt wywalczył 51-letni Noriaki Kasai.

W niedzielnych zawodach było już inaczej i ciekawiej, bo mieliśmy niespodziankę. W bardzo wietrznej rywalizacji trudno było wskazać, kto okaże się najlepszy. I zwycięzcy raczej nie przewidziałoby zbyt wielu kibiców i ekspertów. Ponieważ Słoweniec Domen Prevc nieoczekiwanym zwycięzcą niedzielnego konkursu skoków narciarskich w Sapporo. 24-letni Prevc odniósł szóste zwycięstwo w karierze i pierwsze od blisko 5 lat pucharowe zwycięstwo. Drugie miejsce dla Japończyka Ryoyu Kobayashiego. A także trzecia lokata dla Norwega Kristoffera Eriksena Sundala. Na 14. miejscu zmagania zakończył Aleksander Zniszczoł, pozostałe miejsca Polaków: 18. Kamil Stoch 25. Dawid Kubacki. Klemens Murańka wylądował na 108 metrze i zakończył zawody na 44. pozycji. A Piotr Żyła został zdyskwalifikowany jeszcze przed oddaniem skoku w konkursie. Piotr został zdyskwalifikowany na górze skoczni. Ponieważ w Sapporo kontrola odbywa się przed startem. Okazało się, że rękawy u Piotra były trochę za krótkie.

Skoki narciarskie PŚ w Sapporo – zawody

W niedzielnym konkursie Domen prowadził, po pierwszym skoku na odległość 136,5 metrów z notą 134,7 pkt. Słoweniec wyprzedzał o 0,9 punktu Kristoffera Eriksena Sundala (139,5 m). Trzecie miejsce zajmował Ren Nikaido (136 m), czwarty był Ryoyu Kobayashi (133 m), a piąty Lovro Kos (131,5 m). Lider Pucharu Świata, Stefan Kraft z wynikiem 129,5 metra zajmował szóstą lokatę, przed Peterem Prevcem (129 m) i Manuelem Fettnerem (128 m). Dziewiąty był najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (129 m). Czołową dziesiątkę zamykał Jan Hoerl (126,5 m).

Domen w drugiej serii wytrzymał presję i odparł ataki grupy pościgowej i skoczył 139,5 m. Słoweniec triumfował w Sapporo z przewagą 3,8 punktu nad Ryoyu Kobayashim, który skoczył (139 m). Kristoffer Eriksen Sundal po skoku na (138 m), był trzeci. Czwartą lokatę wyskakał Stefan Kraft skokiem (138,5 m), a piąte miejsce zajął Manuel Fettner po skoku na (140 m). Szóste miejsce miał Jan Hoerl po skoku na (138 m).

Na siódmej pozycji zawody ukończył Ren Nikaido po skoku (131 m), ósmy był Peter Prevc po skoku (138,5 m), dziewiąty Lovro Kos skoku (126,5 m), a także dziesiąty Benjamin Oestvold po skoku (136 m). Niestety Aleksander Zniszczoł w drugiej próbie wylądował na 124 metrze i zanotował spadek.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Skoki narciarskie Peter Prevc kończy karierę!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia