Chiny oferują Węgrom wsparcie w zakresie bezpieczeństwa publicznego

192

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Chiny zaoferowały Węgrom, swojemu
Chiny zaoferowały Węgrom, swojemu "długoterminowemu, strategicznemu partnerowi", wsparcie w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Chiny zaoferowały Węgrom, swojemu „długoterminowemu, strategicznemu partnerowi”, wsparcie w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Chiny oferują Węgrom wsparcie

Minister bezpieczeństwa publicznego Chin, Wang Xiaohong, podczas wizyty w Budapeszcie wyraził nadzieję na pogłębienie współpracy w tym obszarze z należącymi do NATO i UE Węgrami.

Wang spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem i szefem MSW Sandorem Pinterem. Podpisano również dokumenty o współpracy w zakresie bezpieczeństwa i egzekwowania prawa, choć szczegóły tych umów nie zostały ujawnione.

Współpraca miałaby obejmować takie obszary jak walka z terroryzmem, transnarodowa przestępczość, a także „budowanie potencjału w zakresie bezpieczeństwa i egzekwowania prawa w ramach inicjatywy 'Pasa i Szlaku’ prezydenta Xi Jinpinga”.

Umowa z Węgrami sukcesem Chin w relacjach z UE

Wizyta chińskiego ministra w Budapeszcie i deklaracje dotyczące współpracy z członkiem NATO w zakresie bezpieczeństwa odbywają się w kontekście, gdy Węgry nadal nie wyraziły zgody na rozszerzenie NATO o Szwecję.

Chińskie media państwowe określają NATO jako „poważne wyzwanie” dla globalnego pokoju i stabilności. Nawiązanie współpracy z Węgrami jest więc dyplomatycznym zwycięstwem Chin w relacjach z UE, zwłaszcza w czasie, gdy Bruksela dokonuje oceny swoich więzi z drugą największą gospodarką świata.

Warto również zwrócić uwagę, że Węgry blokują m.in. 13 pakiet sankcji UE wobec Rosji, ponieważ miałby on objąć chińskie firmy oskarżane o udział w działaniach mających na celu omijanie sankcji nałożonych na Rosję.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

zakaz sprzedaży e-papierosów jednorazowych (bezpiecznapodroz.org)

Muzeum Brytyjskie: zwrot posągu z Wyspy Wielkanocnej – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia