MON podpisał umowę offsetową w ramach programu „Wisła”

20 lutego 2024 roku wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda dokonał znaczącego kroku w stronę wzmocnienia bezpieczeństwa Polski.

148

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda podpisał z przedstawicielem amerykańskiej firmy Northrop Grumman umowę offsetową o wartości około 1,5 miliarda złotych.
Wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda podpisał z przedstawicielem amerykańskiej firmy Northrop Grumman umowę offsetową o wartości około 1,5 miliarda złotych.

20 lutego 2024 roku wiceminister obrony narodowej Paweł Bejda podpisał z przedstawicielem amerykańskiej firmy Northrop Grumman umowę offsetową o wartości około 1,5 miliarda złotych.

MON podpisał umowę offsetową

Umowa dotyczy drugiej fazy programu „Wisła”, którego celem jest wzmocnienie obrony powietrznej Polski. Program „Wisła” to strategiczny projekt mający na celu zakup nowoczesnych przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów rakietowych średniego zasięgu. Podpisana umowa offsetowa obejmuje transfer technologii, inwestycje, szkolenia i wsparcie logistyczne w ramach offsetu.

Główne korzyści dla Polski:

  • Zwiększenie bezpieczeństwa i zdolności obronnych kraju. Pozyskanie nowoczesnych systemów Patriot PAC-3 MSE znacząco wzmocni polską obronę powietrzną i zapewni ochronę przed różnego rodzaju zagrożeniami powietrznymi.
  • Dostęp do nowoczesnych technologii wojskowych. Umowa offsetowa zakłada transfer technologii do polskich firm, co pozwoli im na rozwój i produkcję komponentów do systemów Patriot.
  • Wzmocnienie polskiego przemysłu obronnego. Realizacja programu „Wisła” stwarza nowe możliwości dla polskich firm z sektora obronnego i przyczynia się do rozwoju polskiego high-tech.
  • Stworzenie nowych miejsc pracy. Program „Wisła” generuje nowe miejsca pracy zarówno w sektorze obronnym, jak i w innych gałęziach gospodarki.

Wartość kontraktu:

  • Umowa offsetowa: około 1,5 miliarda złotych.
  • Całkowity koszt programu „Wisła”: około 10,5 miliarda dolarów.

Podpisanie umowy offsetowej to kolejny ważny krok w realizacji programu „Wisła”. Program ten ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa Polski w obliczu rosnących zagrożeń ze strony Rosji i innych państw.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów na różne tematy, od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

sprowadzali nielegalnych imigrantów do Polski (bezpiecznapodroz.org)

Protest Rolników na drodze S7 a aktualna sytuacja w rolnictwie – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia