Władimir Putin podarował Kim Dzong Unowi luksusowe auto, a Kim Wołodii…KONNIa

281

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Władimir Putin podarował Kim Dzong Unowi luksusowe auto, a Kim Wołodii...KONNIa.
Władimir Putin podarował Kim Dzong Unowi luksusowe auto, a Kim Wołodii...KONNIa.

Niemcy odkryli, że Korea Północna próbowała zhakować rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Złośliwe oprogramowanie typu backdoor zostało ukryte w instalatorze programu „Statistika KZU”, stworzonego specjalnie dla rosyjskiego MSZ.

Wołodia Kimowi luksusowe auto, a Kim Wołodii…

Program „Statistika KZU” stworzony został wyłącznie do użytku wewnętrznego i miał służyć poprawie bezpieczeństwa przesyłania dokumentów. W jego instalatorze zidentyfikowano wirusa znanego jako KONNI.

Oprogramowanie o nazwie KONNI, znane jest od 2014 roku jako narzędzie cybernetyczne Pjongjangu. Pozwala hakerom na ominięcie szyfrowania i mechanizmów uwierzytelniania, dając im nieautoryzowany dostęp do poufnych danych.

W ten sposób hakerzy mogą ominąć autoryzację administratora i uzyskać dostęp do danych. W konsekwencji, umożliwia im ich przeglądanie, modyfikację lub usuwanie zasobów.

Cyberatak Korei Północnej na Rosję jest zaskakujący, biorąc pod uwagę zacieśnianie więzi między tymi dwoma krajami. W tym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin podarował Kim Dzong Unowi luksusowy samochód Aurus, co miało być symbolem ich przyjaźni.

Niemiecka firma Deutsche Cyber-Sicherheitsorganisation (DCSO), która odkryła złośliwe oprogramowanie, twierdzi, że cyberatak Pjongjangu może oznaczać, że Korea Północna nie ufa Rosji, mimo oficjalnych deklaracji o sojuszu.

Infiltracja rosyjskiego MSZ może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa Rosji. Hakerzy z Korei Północnej mogliby ukraść poufne informacje dyplomatyczne, wojskowe lub gospodarcze.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Ten artykuł to tylko początek. Zapraszamy do zapoznania się z innymi ciekawymi treściami, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Na naszej stronie znajdziesz szeroki wybór materiałów, na różne tematy. Od aktualnych wydarzeń po ciekawostki historyczne, tajniki motoryzacji i porady dotyczące codziennego życia oraz zdrowego odżywiania.

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Amerykanie na Księżycu: Komercyjna Ekspedycja na Księżyc – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Madagaskar ma sposób na pedofilię Madagaskar – Radio Bezpieczna Podróż (bezpiecznapodroz.org)

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia