Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej. Są ofiary.

Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej, są ranni i ofiary śmiertelne. Platforma społecznościowa X usuwa konta co ogranicza wolność słowa;

174

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej. Widok z drona na blokadę
Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej. Widok z drona na blokadę

Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej. Nie tylko Europa zmaga się z protestami rolników. W Polsce demonstracje na tą chwilę są pokojowe, ale w Azji dochodzi do gwałtownych starć. Pięć osób zginęło, a ponad 160 zostało rannych.

W Indiach rolnicy domagają się spełnienia obietnicy premiera Narendry Modiego, który w 2021 roku zgodził się na ustawę gwarantującą wyższe ceny produktów rolnych. Ustawa nie została jednak uchwalona. W związku z tym, od 13 lutego, tysiące farmerów z stanów Hariana i Pendżab zorganizowały protest na granicy z Delhi. Próbowali oni dostać się do stolicy, ale policja zablokowała im drogę gazami łzawiącymi. Rolnicy są zdeterminowani i przygotowani na długotrwałą walkę. Mają ze sobą tarcze, maski, rękawice i sól fizjologiczną. Używają też ciężkiego sprzętu rolniczego, co jest uznawane za przestępstwo przez służby.

Rząd próbował negocjować z rolnikami, ale nie doszło do porozumienia. Rolnicy odrzucili ofertę skupu niektórych upraw po gwarantowanych cenach. Żądają oni, aby prawo dotyczyło wszystkich 23 rodzajów upraw. Chcą też umorzenia długów i spraw sądowych związanych z poprzednimi protestami, podczas których zginęło wiele osób.

Protesty mają wpływ na sytuację polityczną w Indiach. Premier Modi chce startować w wyborach parlamentarnych za kilka miesięcy, ale może stracić poparcie. Rolnictwo jest głównym źródłem utrzymania dla 2/3 mieszkańców Indii.

Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej, a policja używa siły
Rolnicy w Indiach protestują przeciwko polityce rządowej, a policja używa siły

Rolnicy w Indiach protestują, a Platforma społecznościowa X wyłącza konta

Ograniczanie wolności słowa w Indiach jest coraz bardziej widoczne, szczególnie w kontekście kontrolowania informacji i treści związanych z protestami rolników. Platforma społecznościowa X została zmuszona do usunięcia kont i publikacji pod groźbą potencjalnych kar, co przyczynia się do ograniczania wolności słowa. Firmy internetowe coraz częściej są zmuszane do podporządkowania się rządowym nakazom w tym zakresie, co budzi obawy o wolność wyrażania opinii i informacji. Protesty rolników w Indiach są jednym z wielu przykładów, gdzie ograniczanie wolności słowa staje się coraz bardziej widoczne i problematyczne.

Świat staje się coraz bardziej inwigilowany przez sztuczną inteligencję i trudno powiedzieć do czego to doprowadzi.

Film z drona pokazuje rolników okupujących autostradę w Indiach w ramach protestu dotyczącego sporów płacowych

Zachęcam do przeczytania tekstu Drukowanie w 3D – żywność z drukarki

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia