Legionowskie Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zespołem Aspergera i ADHD „ASY” 

Stowarzyszenie ASY - wsparcie dla rodzin dzieci ze spektrum autyzmu. Poznaj historię Legionowskiego Stowarzyszenia Rodzin Dzieci z Zespołem Aspergera i ADHD.

274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie ASY - wsparcie dla rodzin dzieci z autyzmem.
Stowarzyszenie ASY - wsparcie dla rodzin dzieci ze spektrum autyzmu.

W dzisiejszych czasach coraz więcej rodzin staje w obliczu wyzwań związanych z wychowaniem dzieci ze spektrum autyzmu. W odpowiedzi na tę potrzebę, powstało Legionowskie Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Zespołem Aspergera i ADHD, znane również jako „ASY”. Przewodniczącym tego wyjątkowego stowarzyszenia jest Pan Hubert Wasik, człowiek oddany sprawie wsparcia dla rodzin dotkniętych tymi złożonymi wyzwaniami.

Pan Hubert Wasik, to człowiek, który wie, jak przekuć pasję w działanie. Jego praca w legionowskim stowarzyszeniu „ASY” nie tylko poprawia jakość życia dzieci ze spektrum autyzmu, ale także stanowi inspirację dla innych liderów lokalnych, pokazując, że nawet jedna osoba może naprawdę wprowadzić pozytywną zmianę w społeczności.

Sobotnie spotkania w Legionowskiej „Scenie po sąsiedzku” to nie tylko okazja do wymiany informacji. To prawdziwe miejsce spotkań, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, radościami i trudnościami. Przestrzeń ta staje się dla nich bezpiecznym miejscem, gdzie mogą otwarcie rozmawiać o swoich obawach, ale także dzielić się chwilami szczęścia.

Wsparcie dla Rodzin

Stowarzyszenie „ASY” stworzone przez Pana Huberta Wasika skupia się na dostarczaniu rodzicom i opiekunom niezbędnego wsparcia oraz edukacji. Rodziny dzieci ze spektrum autyzmu często muszą stawić czoła różnorodnym wyzwaniom, a „ASY” dąży do pomocy im w radzeniu sobie z trudnościami i pokonywaniu przeszkód.

Grupa na Facebooku, prowadzona przez Pan Huberta Wasika i jego zespół, stała się miejscem dla rodziców. Gdzie mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, pytaniami i spostrzeżeniami dotyczącymi życia z dzieckiem ze spektrum autyzmu. To miejsce nie tylko umożliwia wymianę informacji, ale także tworzy silną więź między rodzinami, które zmagają się z podobnymi wyzwaniami.

1 .Świadomość: Stowarzyszenie oferuje ,spotkania w formie warsztatów edukacyjnych, które pomagają rodzicom zrozumieć specyfikę zespołów autystycznych, w tym Zespołu Aspergera i ADHD. Zdobyta wiedza pozwala rodzicom lepiej zrozumieć swoje dzieci, co wpływa korzystnie na ich relacje.

2. Wsparcie : „ASY” zapewnia wsparcie dla rodziców, którzy często muszą się zmagać z różnymi emocjami i stresem związanym z opieką nad dzieckiem ze spektrum autyzmu. Terapeuci specjalizujący się w tym obszarze pomagają w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi i zdrowym funkcjonowaniem rodziny.

3. Integracja społeczna: Organizacja działa na rzecz integracji społecznej dzieci ze spektrum autyzmu. Organizując zajęcia i wydarzenia, które pomagają w rozwijaniu umiejętności społecznych. To kluczowy element, który pozwala dzieciom na lepsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wyzwania dla Rodziców Dzieci ze Spektrum Autyzmu

Rodzice dzieci ze spektrum autyzmu stoją przed wieloma wyzwaniami, które wymagają wyjątkowego wsparcia. Nie tylko muszą radzić sobie z unikalnymi potrzebami swoich dzieci, ale także często borykają się z niezrozumieniem społecznym oraz brakiem odpowiednich zasobów i usług.

1. Zrozumienie i Akceptacja: Jednym z pierwszych i najważniejszych wyzwań dla rodziców jest zrozumienie i zaakceptowanie diagnozy. To proces, który wymaga wsparcia ze strony innych rodzin podobnie dotkniętych.

2. Walka o Zasoby: Otrzymanie odpowiednich zasobów i specjalistycznych usług może być trudne, a rodzice często muszą angażować się w walkę o dostęp do nich. Pan Hubert Wasik i jego stowarzyszenie „ASY” starają się aktywnie wspierać rodziny w tym procesie.

3. Społeczne Wyzwania: Dzieci ze spektrum autyzmu często borykają się z trudnościami w nawiązywaniu relacji społecznych. Rodzice muszą wspierać swoje dzieci w rozwijaniu umiejętności społecznych i radzeniu sobie w środowisku społecznym.

4. Edukacja i Świadomość: Wspołczesne społeczeństwo nadal potrzebuje edukacji i zwiększenia świadomości na temat spektrum autyzmu. Rodzice muszą nie tylko radzić sobie z wyzwaniami związanymi z dzieckiem, ale także działać jako ambasadorowie świadomości i akceptacji.

Pan Hubert Wasik i jego praca w Legionowskim Stowarzyszeniu Rodzin Dzieci z Zespołem Aspergera i ADHD są niesamowite i inspirujące. Jego zaangażowanie w wspieranie rodzin dzieci ze spektrum autyzmu rzuca światło na potrzebę solidarności i wspólnoty w procesie radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Dzięki takim liderom społecznym, społeczeństwo staje się bardziej przyjazne i wspierające dla rodzin z spektrum autyzmu.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Prezesem Legionowskiego Stowarzyszenia Rodzin Dzieci ze spektrum Autyzmu i ADHD Panem Hubertem Wasikiem, rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia