Skandal w Kościele Katolickim na Antypodach

Oskarżenia o przestępstwa seksualne w australijskim Kościele. Odkryj skandal dotyczący biskupa Christophera Saundersa i jego nadużyć seksualnych.

164

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skandal w Kościele - biskup Saunders
Skandal w Kościele - biskup Saunders

W Australii emerytowany katolicki hierarcha, biskup Christopher Saunders, został oskarżony o przestępstwa seksualne. Były rzekomo popełnione podczas jego posługi jako biskup w diecezji Broome na Zachodnich Wybrzeżach Australii.

Skandal w Australijskim Kościele

W środę został aresztowany w swoim domu. Zarzuty obejmują m.in. dwa przypadki napaści seksualnej, ponad dziesięć nielegalnych i niestosownych ataków oraz trzy przypadki niestosownego postępowania z nieletnimi w wieku od 16 do 18 lat. Odmówiono mu udzielenia wyjścia za kaucją, stawi się przed sądem w czwartek.

Arcybiskup Timothy Costelloe, prezes Australijskiej Konferencji Biskupów Katolickich, wydał oświadczenie. Nazywa zarzuty przeciwko Saundersowi „bardzo poważnymi i głęboko przygnębiającymi”. Costelloe podkreślił konieczność pełnego współdziałania z policją i przestrzegania integralności śledztwa. Wcześniej Saunders zrezygnował z funkcji biskupa w 2020 roku w związku z zarzutami o nadużycia seksualne, jednak zaprzeczył im.

Saunders to najwyższy rangą australijski duchowny katolicki oskarżony o tego typu przestępstwa od czasów kardynała George’a Pella. Kardynała którego wyrok został później unieważniony przez Sąd Najwyższy Australii. Skandale związane z przypadkami nadużyć seksualnych w Kościele katolickim wywołują głębokie zaniepokojenie. Australijskie dochodzenie z 2017 roku ujawniło „poważne zaniedbanie” instytucji w ochronie ofiar.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia